Do Bradavic za Harrym Potterem

15.10.2013 14:51 - kategorie:

Druhý díl poslední části o Harrym Potterovi je momentálně čerstvě v kinech. I v cestování začíná propukat Potter manie a tak Vám přinášíme tip, jak se co nejlevněji podívat na místo, kde se odehrávaly nejzajímavější pasáže filmu – na hrad v Bradavicích.

Všechny exteriéry a i některé z interiérů byly natáčeny na hradě Alnwick nacházející se v severní části Anglie blízko hranic se Skotskem. Nejblíže tomuto místu se nachází letiště v Newcastlu, které je domovem jedné z britských nízkonákladových společností Jet2.

Aerolinka provozuje přímé lety na ruzyňské letiště v Praze vždy ve čtvrtek a neděli. Pro příklad jsme vybrali následující itinerář:

8.9.2011 Praha – Newcastle 11:20 – 12:35
11.9.2011 Newcastle – Praha 12:55 – 16:10

Cena nejlevnějších letenek je 1260 Kč. Zpáteční letenku tak seženete do 3 000 Kč. Existuje však i možnost, jak se dostat do tohoto místa ještě levněji. Lze využít akčních letenek dopravců Ryanair, WizzAir nebo EasyJet z Prahy či Brna na jedno z londýnských letišť. Z Londýna následně můžete využít spojení dopravce www.megabus.co.uk, který provozuje levné autobusové linky mezi Londýnem a Newcastle. Cena jednosměrné jízdenky začíná již na 3,5 librách. Celková cena za letenku a autobusovou jízdenku Vás tak v případě akce vyjde i na 1 000 Kč. Je nutné ale počítat s téměř osmihodinovou cestou autobusem.

Pro levné ubytování v Newcastelu je vhodné využít opět portál zaměřující se především na hostely www.hostelworld.com. Vhodné ubytování tak naleznete za přiližně 15 liber na osobu a noc.

Mezi Newcastelem a Alnwickem můžete využít vlakového spojení, které Vás přijde na pár liber.

Ačkoliv je podoba hradu v Alnwicku od toho v Bradavicích trochu odlišná, každý kdo zná filmové zpracování, základní charakteristické prvky odhalí. Za návštěvu rozhodně stojí také zahrady přilehlé ke hradu. Za návštěvu hradu zaplatí dospělá osoba 11 liber. V případě kombinace návštěvy hradu a zahrad je to liber 18 €.