EasyJet

14.10.2013 11:42 - kategorie:

EasyJet je britská nízkonákladová společnost se základnou na letišti Londýn Luton. Společnost byla založena v roce 1995 a zajišťuje pravidelné vnitrostátní, ale i mezinárodní lety do nejrůznějších destinací po celé Evropě, Asii a Africe.

První pravidelnou linkou byla na trase Londýn-Luton a skotským Glasgow. 14 dní na to dosedlo letadlo i na letiště v Edinburghu. V roce 1997 otevřela společnost svou druhou základnu a to v přístavním Liverpoolu.

Bude-li vás pálit v kapse pár set milionů liber, značku easyJet si můžete zakoupit i jako franšíz. V roce 2000 společnost vstupuje na londýnskou burzu a od roku 2001 zahajuje easyJet provoz z londýnského Gatwicku. První základnu mimo Velkou Británii si firma zřizuje na berlínském letišti Schonefeld, které využívají  nízkonákladové společnosti.

Rozdílem oproti ostatním nízkonákladovým společnostem easyJet létá na letiště blízko velkých měst a jako jedna z mála nízkonákladových společností poskytuje službu business třída, kdy si může zákazník připlatit za určitý komfort.

Jako všechny nízkonákladové aerolinky nenabízí během letu žádné pití ani jídlo zdarma na palubě letadla, ale existuje možnost dokoupení. V roce 2009 přepravila společnost easyJet více než 45 milionů cestujících a flotila společnosti se pyšní úctyhodnými 175 stroji přičemž sté letadlo si společnost pořídila v roce 2005.

První linka, která pravidelně dosedává v Praze začala z Bristolu létat na jaře 2002.

EVROPA: Brusel (BRU), Kodaň (CPH), Bukurešť (OTP), Istanbul (SAW), Split (SPU), Nice (NCE), Boloňa (BLQ), Neapol (NAP), Barcelona (BCN), Tenerife (TFS), Madrid (MAD),  Las Palmas (LPA)
ASIE: Tel Aviv (TLV), Ammán (AMM), Izmir (ADB)
AFRIKA: Hurghada (HRG), Luxor (LXR), Casablanca (CMN)

IATA kód: U2

Internetová adresa: http:www.easyjet.com

Adresa:
Hangar 89
London Luton
Airport Luton Bedfordshire
LU2 9PF
United Kingdom