Ryanair

14.10.2013 12:18 - kategorie:

Ryanair je největší nízkonákladová společnost v Evropě, která se svým sídlem v irském Dublinu byla založena v roce 1985. V dnešní době operuje s flotilou něco málo přes 200 letadel Boeing. Díky příznivému rozvoji a zakladatelům (Christian Rayn, Liam Lonergan a Rony Ryan) mohla tato společnost v roce 2009 přepravit 65 miliónů pasažérů v 26 evropských zemích.

Letecká společnost Ryanair začínala s 15 místným letadlem Embraer Bandeirante s cílem zrušit duopol na letech Londýn – Irsko v tom čase poskytovanými British Airwayes a Aer Lingus.
Už za pouhý 1 rok chodu společnost přidala druhou linku a druhé letadlo na trase Dublin – Luton a přepravila 82000 pasažérů. I přesto, že počet zakázek a cestujících rostl, tak v roce 1991 letecká společnost vykázala ztrátu a potřebná restrukturalizace ji neminula.

V roce 1997 při správě už 21 letadel, spustila Ryanair první čtyři evropské linky London Stansted – Stockholm Skavsta, London Stansted – Oslo Torp, Dublin – Paříž Beauvais a Dublin – Brussels Charleroi. Za tři roky poté se Ryanair pustila i do rozvoje v oblasti internetové rezervace a spustila stránky www.ryanair.com, kde během pár měsíců dosahovala 50000 rezervací týdně a tudíž se stala i jediným zdrojem pro nejnižší ceny letenek v Evropě.

V roce 2004 se díky webovému portálu www.ryanair.com, kde se prodalo skoro 99% všech rezervací, stala Ryanair nejpopulárnější leteckou společností na webu a koupila dalších 24 letadel.
Rok 2007 nebyl výjimkou a při nárůstu 20% pasažérů a otevření nových 201 tras Ryanair přepravila téměř 51 miliónů cestujících. V roce 2008 měla společnost oproti roku 2007 15% nárůst pasažérů na základě, kterého otevřela dalších 223 nových tras.Rok 2009 zaznamenal Ryanair opět nárůst cestujících o 13% a přepravila výše zmiňovaných 65 miliónů pasažérů.

EVROPA: Brusel – Brussels S. Charleroi (CRL), Aarhus (AAR), Kodaň – Malmo Sturup (MMX), Bordeaux (BOD), Marseille (MRS)Paríž – Paris Beauvais (BVA), La Valletta – Malta, Hamburk – Hamburg Lübeck (LBC), Barcelona (BCN), Granada (GRX), Madrid – Madrid Barajas (MAD), Sevilla (SVQ), Birmingham (BHX), Glasgow – Glasgow Prestwick (PIK), Londýn – London Gatwick (LGW), Newcastle (NCL), OSTATNÍ: Agadir (AGA), Marrakéš (RAK)

IATA kód: FR

Internetová adresa: http://www.ryanair.com/

Adresa:

Customer Service Department

PO Box 11451

Swords

Co Dublin

Ireland