Wizz Air

14.10.2013 12:24 - kategorie:

Tato Maďarsko – Polská letecká společnost se sídlem v maďarském Vecsés byla založena v roce 2003 za podpory 6 profesionálů se zkušenostmi v letectví pod vedením Jézsefa Váradiho, generálního ředitele společnosti. Wizz Air zajišťuje lety ze střední Evropy do mnoha evropských destinací a to zejména z letišť v Budapešti, Bukurešti, Cluj-Napoce, Gdaňsku, Katowicích, Kyjevě, Poznani, Sofii a Varšavě.

V roce 2010 se flotila společnosti Wizz Air skládá z 28 Airbusů. Jakožto u nízkonákladové bezletenkové společnosti je nejlepší si letenky objednat na webových stránkách a pro cestující to znamená jediné a to, že místo letenky dostanete kód, kterým se prokážete na letišti.

Wizz Air podporuje a využívá nejnovější technologie a díky tomu je schopna poskytovat jako nízkonákladová společnost nadstandardní služby za nízké ceny.  O letadla se starají ty nejlepší značky v Evropě ať už to jsou technici z Lufthansy, nebo SAS Tecnical Services. To garantuje naprostou bezpečnost při cestování s tímto dopravcem. Skupina Wizz Air zahrnuje 3 provozované letecké společnosti Wizz Air Maďarsko, Wizz Air Bulharsko a Wizz Air Ukrajina. Svou základnu mají aerolinky vybudovanou na mezinárodním letišti v Budapešti – Ferihegy. Již těchto dnech má Wizz air slušnou řádku destinací ve svém portfoliu, ale společnost se s tímto stavem neuspokojuje a snaží se služby rozšířit do dalších zemí. V aktuální nabídce můžeme naleznut více než 200 leteckých linek po celé Evropě.

Společnost se také snaží využívat sekundární evropská letiště. Na nich může cenu letenek stlačit na minimum a služby ještě více urychlit. Společnost Wizz Air v současnosti disponuje personálem přesahující jeden tisíc lidí ze zemí jako Polsko, Velká Británie, Německo, Maďarsko, Norsko nebo Francie.

EVROPA: Brusel – Brussels S. Charleroi (CRL), Burgas (BOJ)Praha – Praha Ruzyně, (PRG), Split (SPU), Aarhus (AAR), Kodaň – Malmo Sturup (MMX), Paríž – Paris Beauvais (BVA), Cork (ORK), Boloň (BLQ), Řím – Rome Ciampino (CIA), Turín (TRN), Bukurešť – Buchares Baneasa (BBU), Barcelona (BCN), Madrid – Madrid Barajas (MAD), Glasgow – Glasgow Prestwick (PIK), Londýn – London Gatwick (LGW)

IATA kód: W6
Internetová adresa: http://www.wizzair.com
Adresa:
Wizz Air Hungary Airlines Ltd.
Airport Business Park C2
Lőrinci út 59
2220 Vecsés
Hungary