Benátky a Lignano 7 dní/letecky za 3800 Kč

15.10.2013 13:43 - kategorie:

Hledáte  stále tu nejlepší dovolenou, která vhodně skloubí poznávání nových památek a válení se na pláži? Tak využijte našeho tipu na týdenní výlet do severní Itálie.

V nejpoptávanější období letních prázdnin nabízí společnost WizzAir zpáteční letenku z Prahy do Benátek (Marco Polo) již za 1 500 Kč na období 11.8.2011 – 18.8.2011. Pokud jste navíc členy Wizz Air Xclusive klubu, vyjde Vás letenka ještě o 400 Kč levněji. Poměrně příznivé jsou také časy odletu a příletu, z Prahy odlétá spoj v 10:20, ke svému návratu se poté vydáva 12:05.

Letiště Marco Polo je hlavním benátským letištěm, a tak nebudete mít problém s městskou dopravou, která Vás snadno dopraví do přestupního vlakového uzlu Venezia Mestre. Zde se můžete rozhodnout, zdali nejprve zvolit prohlídku Benátek nebo se rovnou vydat na čtyř kilometrovou pláž v Lignano Sabbiadoro.

Pro spojení mezí Mestre a Lignanem je nejvhodnější využít kombinace vlaku a autobusu. Ačkoliv by si někdo mohl myslet, že cesta vlakem bude v Itálii pro našince podněkud dražší, není tomu tak. Ceny jízdenek se pohybují obdobně jako v Česku a na trase mezi Benátkami a Latisanou, kde je nunto při cestě do Lignana přestoupit na bus, Vás tedy vyjdou do 200 Kč. Následný autobusový přípoj Vás během 45 minut dopraví za cenu přibližně 3 € až do oblíbeného letoviska.

Jak v Benátkách, tak i v Lignanu lze využít levného ubytování. Stačí využít služeb serverů jako je hostelworld.com a nebo se přímo obrátit na agentury, které zprostředkovávají pobyty v apartmánech. Češi obvykle využívají služeb Agenzia Tehgil (www.agenziateghil.it) nebo Lignano Mare (www.lignanomare.it). Za noc v Benátkách nebo v Lignanu zaplatíte od 5 do 30 € na osobu v závislosti na počtu a typu ubytování. Nejlevnější a poměrně slušně vybavené apartmány a pokoje se dají sehnat pro 2 osoby za 10 – 15 eur na noc.

Pokud tedy shrneme celkovou cenu našeho výletu:
Letenka: 1 100 Kč
Vlak a bus: 2 x 300 Kč = 600 Kč
Ubytování: 7 x 300 Kč = 2 100 Kč

Vyjde Vás celkově výlet na 3 800 Kč. Což je v porovnání s cestovními kancelářemi za týden u moře s návštěvou Benátek a dopravou letecky až třetinová cena.