4 podzimní dny v Římě za 2000 Kč

15.10.2013 12:45 - kategorie:

Léto sice teprve začíná, již teď je ale vhodné rezervovat si svůj podzimní pobyt v prosluněné Itálii. Odjeďte z deštivého a studeného počasí začínajícího podzimu do stále slunného a teplého Říma.

Počet linek nízkonákladových aerolinií mezi Českou republikou a Itálie neustále roste. Jednou z posledních přidaných je i linka mezi Brnem a římským letištěm Fiumicino.

Letenky mezi Brnem a Římem se dají sehnat za rozumné ceny po celý rok. Výhodnější ceny lze dosáhout registrací v Xclusive klubu aerolinky Wizz air a dobítím vlastního účtu u společnosti. Výsledná cena letenky se tak sníži až na polovinu.

Jako modelový příklad jsme vybrali cestu z Brna 2.10.2011 a návrat do Brna 5.10.2011. V případě platby kreditní kartou a bez členství v klubu Wizzairu Vás zpáteční letenka vyjde na 992 Kč vč. všech povinných poplatků. V lepším případě, tedy platby z účtu aerolinky a členství v klubu stojí tato letenka pouze 398 Kč.

Římské letiště Fiumicino je s městěm propojeno železnicí, na výběr je z dvou variant vlaků a to Leonardo Express za 15 € a dopravou přímo na hlavní řimské nádraží Termini nebo příměstským vlakem na stanici metra Tiburtina nebo Ostiense za 8 €, obě ceny za jednu cestu.

Hlavní město Itálie nezapře svou jižnější polohu než například Miláno nebo Benátky, proto zde může být například obtížné sehnat ubytování s vlastní toaletou za rozumnou cenu. Rozdíly cen ubytování bez a s toaletou jsou až dvojnásobné. Nicméně ty nejlevnější hotely lze sehnat v rozmezí 15-20 € na osobu a noc.

Řím je proslulý svými památkami a uvolněním jak denním, tak nočním životem. Více informací o tomto městě naleznete například v tomto článku.

Souhrn ceny čtyřdenního výletu je tedy následující:
Letenka: 400 Kč – 1 000 Kč (dle členství a druhu platby)
Vlak z letiště: 2 x 200 Kč = 400 Kč
Ubytování: 3 x 400 Kč = 1 200 Kč

Ve výsledku lze absolvovat tento výlet tedy jen za 2 000 Kč.

…. která cestovní kancelář Vám nabídne letecky 4 dny v Římě za tuto cenu???