Maroko

Marocké království leží v severozápadním cípu afrického kontinentu. V posledních letech se v očích cestovatelů, dobrodruhů, ale i běžných výletníků cílem na cestě za dovolenou. Arabská země s bohatou historií, vyspělou kulturou a početnými přírodními krásami se otevírá světu, který ji opatrně, ale velice intenzivně objevuje. Překrásná starověká a středověká města jako Ait Benhaddou, Essaouira, Marrákeš nebo Fés nadchnou nejednoho milovníka dálného orientu.

Marocké pobřeží je ze západu bičováno obrovskými vlnami Atlantického oceánu, ze severu ho omývá Středozemní moře. Zatímco ve vnitrozemí se střídají velké teplotní rozdíly, pobřežní oblasti nabízejí typické středomořské subtropické klima. Nedaleko se vypínájí do tisícimetrových výšek hory pohoří Atlas a Rif. Písečné pouště přináší z východu spalující horko. Jižní oblasti země se nacházejí téměř v tropickém podnebném pásu. Hlavním městem Maroka je Rabat, ovšem není největším. Je jedním ze čtyř královských měst. Rozkládá se na pobřeží Atlantického oceánu a zároveň v ústí řeky Bou Regreg.

Kdo se vydá do Maroka, podlehne velice snadno jeho kouzlu s vůní orientu. Dříve francouzská kolonie v sobě mísí africkou, arabskou i evropskou kulturu, přitom si však, zejména díky islámskému náboženství, zachovává svou tajemnou osobitost. Levné ubytování a jednoduchá doprava, příjemní lidé, to všechno poznávání této země velmi usnadňuje. Maroko je zemí kontrastů moderního a starobylé kultury, zajímavých lidí a krásné přírody.

Maroko je typickou severoafrickou zemí, která má stále obrovský turistický potenciál. Nabízí řadu půvabných islámských památek i krásné moře. Pro poznávání Maroka je všeobecně nejvhodnější jaro a podzim. Pro turisty toužících po marockých plážích je vhodné přijet prakticky kdykoliv, v nejteplejších měsících je teplota zmírněná příjemnými přímořskými větry a v zimě neklesá pod 23 °C.V Maroku se jsou platidlem tzv. dirhamy. Lze je bez problémů vyměnit v mnoha bankách po celé zemi, ovšem vyvážet dirhamy ze země je zakázáno.

Casablanca

Casablanca

Největší město Maroka s populací přes 3 miliony obyvatel je proslulé tím, že nejvíce připomíná Evropu. Zájem o Maroko se ...

Celý článek

18.10.2013 10:08