San Diego

San Diego

17.10.2013 18:33 - stát:

Nejhezčí pláže Kalifornie, delfíni i letadlové lodě

Na samém jihu Kalifornie, až u mexických hranic, leží San Diego, co do počtu obyvatel osmé největší město v USA. Tuto prosluněnou metropoli s výrazným vlivem španělské kultury (španělština zde prakticky zaujímá pozici druhého, byť neoficiálního, úředního jazyka… )

…jako vystřižené z americké kovbojky

Najdeme tu nepřeberné množství pláží, proslulý mořský park s kosatkami a delfíny, ZOO a safari park nebo přes 80 golfových hřišť. Můžete si také prohlédnout nejstarší funkční jachtu či letadlovou loď USS Midway, nebo si projít historické centrum Old Town, které je jako vystřižené z americké kovbojky.

Mexická oáza uprostřed velkoměsta

Historické jádro Old Town s typickými bělostnými domy z nepálené hlíny dnes obklopuje velkoměsto a tvoří tak jakousi španělskou oázu uprostřed pulsujícího amerického života.

Mořský svět – jedna z hlavních atrakcí San Diega

V Mission Bay najdeme Sea World, světově nejznámější mořský park. Na místní poměry je to z Downtownu, co by kamenem dohodil… Lístek rozhodně nepovažuji za nejlevnější, nicméně posuďte sami, co nám všechno nabízí? Pro návštěvu této atrakce je dobré vyhradit si celý den, v parku totiž najdeme několik bazénů se show jednotlivých zvířat. Jak už to v Americe bývá, největší pozornost tu věnují živým představením a tvorbě zážitků obecně, což se jim mimochodem náramně daří. A proto nebudete odcházet zklamaní.
Největší lákadlo představuje vystoupení hvězdných kosatek (3× denně) a delfínů (4× denně). Dále můžete zhlédnout veselé lachtaní představení nebo se například zúčastnit interaktivní show s delfíny. Tady a i jinde bych doporučila nesedat si do prvních řad, protože právě tam zvířecí aktéři cíleně cákají vodu. Je to park především pro rodiny s dětmi, ale ani jako dospělí nebudete zklamáni úžasnými kousky kosatek a delfínů a jiné nejen mořské zvířeny. Mají také speciálně upravené prostředí pro tučňáky, ledního medvěda nebo třeba plameňáky. Můžete tak nakrmit a pohladit delfína, nechat se postříkat vodou v interaktivním 3D kině nebo se prolétnout v helikoptéře za polárním kruhem. Výnikající a věrná simulace!
Když budete mít dostatek kuráže, projedete se na divoké řece (samozřejmě uměle vytvořené) v pneumatice. Po proplutí divoké horské vodní dráhy, budete plni zážitků, ale také dozajista mokří a vůbec si užijete tradiční americký konzum. Musím smeknout před tím, jak to tady mají všechno zorganizované. Za pokladnou vyfasujete přehlednou mapu, nikde se neztratíte, a kdyby náhodou, vždycky se máte koho zeptat na cestu.

Jen krůček do Jižní Ameriky

Ať už San Diego bude Vaší poslední štací výletu po západním pobřeží USA nebo ho navštívíte při jednom, když budete v Mexiku, nepřehlédněte ho. Je to město se spoustou skvostných atrakcí se zaměřením na Váš ZÁŽITEK a představuje jižanské město okořeněné mexickým kořením, přesto se ale stále nacházíte na území Spojených Států.