Saint Petersburg

Saint Petersburg

17.10.2013 18:32 - stát:

a jeho Sunshine Skyline Bridge

Florida není pouze zemí, kde se můžete povalovat na plážích a popíjet na mnoha barech rozprostírající se po nekonečných plážích. Najdete tu mnoho zajímavostí, které byste na takovémto místě nikdy nečekali. Jsou tu velmi známá místa a muzea.

Připomíná Vám název města Rusko? Není divu, St. Petersburg pojmenoval jeden Rus, jemuž se stýskalo po domově. Saint Petersburg se proslavil svým známým skvostným mostem Sunshine Skyline Bridge. St. Peta, jak se mu často říká, je známý také tím, že tu prší průměrně čtyři dny v roce. Největší atrakcí, kterou tu můžete najít, jsou 28 mil dlouhé pláže. Moře kolem St. Petersburgu jsou plné ryb. Najde se zde něco pro každého bez ohledu na věk, velký výběr muzeí (Floridské muzeum holocaustu, muzeum Salvatora Dalího), spousta galerií, upravené parky (Sunken Gardens), pláže… Při příjezdu do centra uvidíte jako první komplex Tropicana Field. Jedná se o domovský stadion ligového baseballového týmu Tampa Bay Devil Rays. Ústředním bodem centrálního St. Petersburgu je jeho molo dlouhé čtyři míle. Na přístavní hrázi se často konají výstavy řemeslného umění a u přepážky střediska Concierge nedaleko vchodu se podávají turistické informace.

Stravování
S dobou se neustále zlepšuje I výběr stravovacích zařízení. Na molu budete mít k jídlu navíc krásný výhled, zatímco v restauracích a barech na Central Avenue poznáte místní.

Noční život a pití
Dnes v centru města najdete řadu nových barů a kaváren. Hlavní tři místa jsou The Garden (nejstarší restaurace, kde si můžete poslechnout živý jazz), Café Alma (skvělá restaurace, kde po večeři ztlumí světla a noční život může začít) a Ceviche.  St. Petersburg oslavuje každý první pátek měsíce v podobě velké party Get Down Town. Od 5:30 pm do 10 pm je Central Ave mezi 2nd a 3rd Street pro dopravu uzavřena, obchody zůstávají otevřené, živá muzika na ulicích a vy si můžete vzít své pití ven na ulici. To zní lákavě, co říkáte?

Pláže
Jedná se o oblast asi 20 minut od města, mezi zálivem Tampa Bay a Mexickým zálivem, lemovanou bariérovými ostrovy. Jde o jeden z nejrušnějších přímořských úseků Floridy. Pláže jsou krásné a mělké daleko do prohřátého moře a západy slunce senzační.

Clearwater Beach
Krásné pláže s bílými písky a dalo by se i říct, že nejsou tak přelidněné. Pláže jsou lemovány nově vybudovanými luxusními apartmánovými domy. Můžete také navštívit akvárium Clearwater. Nezizkové zařízení, v němž uzdravují a žijí zranění mořští savci, želvy a delfíni.

Užitečné informace najdete zde:
www.stpete.com
www.floridasbeach.com