Philadelphia

Philadelphia

17.10.2013 18:30 - stát:

Někdejší hlavní město USA se dnes pyšní především svou kulturní a hospodářskou silou. Dodnes zůstává hlavním městem Pensylvánie.

Když se vydáte do Philadelphie zapůjčeným autem, vyplatí se najít si dopředu parkování na internetu. Cenu za parkování na mnoha městských parkovištích si můžete snížit tím, že si vytisknete slevový kupón. Nejlepší je začít procházku někde poblíž středobodu města – radnice. Skvostná, vysoká, historická budova se spoustou rozkošných detailů. Člověk by řekl, jak se tam mohla takhle uprostřed všech těch moderních mrakodrapů ocitnout, přesto tam nestojí jako pěst na oko. Dává to naopak Phille, jak se Philadelphii zkráceně říká, na své jedinečnosti.

 

Procházíme dlouhou ulicí a míjíme spoustu kostelů. Tenhle bulvár je ale něčím zvláštní, je z obou stran lemován vlajkami celého světa. Že by o nás Amíci přeci jen věděli? A je to tady. Na jedné straně chybí slovo republika, je to ale předem prominuto. Jistě Vás překvapí, že je tu najdete i poměrně hodně muzejních komplexů. Unikátem jest socha Rockyho, u které si každý turista rád zapózuje po jeho vzoru před objektivem fotoaparátu. Zajímavý je stoprocentně i pohled na řeku. Přes náměstí s minigolfem se pak dostáváme k poslednímu bodu a tím je Zvon svobody. První v řadě zvonů, které se staly celosvětovým symbolem svobody. Obyčejný prasklý zvon, nicméně pro Američany má nesmírnou hodnotu.

Zajímavosti
• Na řece Delaware je lany připevněna vlajková loď americké flotily USS Olympia, která se zúčastnila války se Španělskem
• V Independence National Historic Park si lze prohlédnout křeslo, v němž sedával první prezident USA George Washington.
• V Rodinově muzeu se nachází největší sbírka děl tohoto francouzského sochaře mimo území Francie.