Orlando

Orlando a zejména NASA

17.10.2013 14:44 - stát:

V tomto městě si nenechte ujít zábavné parky (např. Walt Disney World a Universal Studios), muzea (např. Muzeum Titaniku), nebo například mořský svět, který je skutečně kouzelný. Město je zajímavé a poučné. Vyrážte vstříc vesmírnému středisku NASA a nebudete litovat. Když vyrazíte ráno, zaparkujete před Kennedyho vesmírným střediskem celkem bez problému.

Postupně zastavíte na 3 stanovištích. Je pro Vás připraveno zajímavé povídání o startu raketoplánu s demonstračním modelem odpalovací rampy, nahlédnete pod pokličku montovny a taky se Vám nabídne jedinečný pohled na raketoplán, který byl nedávno naposledy vyslán do vesmíru. Budete se účastnit kontrolní akce řídícího střediska Apolla 8 se vším, co k tomu patří. Na další stanici uslyšíte příběh o přistání na Měsíc. Můžete si osahat kámen z Měsíce i Marsu. Nechybí ani vyprávění o Hubblově teleskopu, vlivech výzkumů na lidský organismus, životním prostředí a o velice zajímavém životě ve vesmíru.

Za zmínku stojí raketoplán, kam si máte možnost vylézt po příjezdu do centra. Projděte si vesmírný památník a „robotí“ centrum. Otrlé povahy se jistě vrhnou na start raketoplánu, myslí se samozřejmě simulace, ale velmi věrohodná. Takový zážitek se rozhodně už nikdy opakovat nebude, proto stojí za to vyzkoušet si cestu na Měsíc na vlastní kůži, není čeho se bát. Těšit se můžete na kino 3D a opravdu působivé prolétnutí vesmírem. Sledujete život astronautů v raketoplánu, astronauti veteráni o tom podrobně vypráví. V druhém IMAXU 3D máte zase jako na dlani parádní výhledy na Měsíc, Mars, zažijete atmosféru startu i přistání. Všechno je tak zábavné, že se Vám vesmírné středisko nebude chtít nikdy opustit.

Stejně jako vesmírné středisko i U. S. Astronaut Hall of Fame zavírají v 18:00, tak si pospěště. Jednotlivé zákonitosti a úkazy může každý na vlastní kůži vyzkoušet. Nejvíc Vás ale asi dostane simulátor G-Force Trainer navozující přetížení 4G. Fakt síla!

Návštěva Orlanda a zejména NASA bude pro Vás jistě neopakovatelným zážitkem a místem natolik unikátním, že nebudete litovat ani dolaru, který jste za vstupenku utratili.