Miami

Miami Beach

17.10.2013 18:37 - stát:

Miami je největším městem jihovýchodní části Floridy, celkově druhé největší ve státě. Rozkládá se na březích Atlantického oceánu. V oblasti financí, obchodu, kultury, zábavy, módy a školství je Miami hlavním centrem celé oblasti. Ve většině z těchto oblastí zaujímá nejlepší pozice nejen ve Spojených státech, ale i mezi světovými městy. V několika pramenech je dokonce uvedeno, že je hodnoceno jako nejbohatší město Spojených států amerických, ve světě je již na pátém místě.

Každý milovník sluníčka a zábavy zamíří v cestě na Floridu do 15km dlouhého ostrova Miami Beach. Můžete tu potkat luxus a pohodu, jakou znáte z mnoha televizních filmů a seriálů. Na každém kroku můžete nalézt průhledné moře s úžasnými písčitými plážemi, luxusní hotely, restaurace a bary. Miami je všeobecně velice bezpečné, na každém kroku je zde možné potkat policisty, kteří střeží místní pořádek.

Kvůli přistěhovalcům pomalu začíná převládat španělština, ale anglicky se tu bez problémů domluvíte. Teplý Golfský proud způsobuje, že klima zde zůstává teplé a mírné po celý rok – dobrá zpráva pro Vás, protože Florida patří mezi oblíbené destinace v průběhu celého roku, tak proč se tam nevypravit?

Kam se dá v Miami vyrazit? Takových míst je přímo neskutečně mnoho. Exotický půvab Floridy láká každoročně více než 60 000 návštěvníků. Pochopitelně je přitahuje především počasí, tisíce kilometrů úchvatných písčitých pláží, nespočet golfových hřišť a ojedinělá fauna i flóra.

Obdivovatelé architektury si ovšem také přijdou na své. Za zmínku jistě stojí prohlídka Art Deco Welcome Centra, poblíž kterého stojí Casa Casaurina. Kdo by neznal Gianni Versaceho a jeho akční módní přehlídky? Casa Casaurina je bývalou residencí tohoto módního návrháře, který zde byl více jak před deseti lety zastřelen. Neměli byste vynechat Korálový hrad, který je z nabídky Miami jednou z hlavních památek a v jehož interiéru lze najít různé sochy a konstrukce z korálu. Odpočinek v prosluněném Miami můžete hledat v botanické zahradě nebo na pěší třídě Lincoln Road Mall.

Jste milovníky rušného nočního života? Nejen na Miami Beach plném barů, ale i na „Americké Riviéře“ ve městě South Beach kromě nespočetného množství barů a klubů můžete navštívit každoročně filmový festival. South Beach je velice zajímavé, na ulici Collins Avenue a na hlavní třídě Ocean Drive naleznete luxusní hotely stylu „art deco“ postavené ve 20. Až 40. letech 20. století.