Los Angeles

Los Angeles

17.10.2013 14:44 - stát:

Chcete potkat nějakého slavného amerického herce či herečku anebo zažít nespoutanou volnost, kdy můžete po ulici jít třeba v županu a nikdo se tomu nebude podivovat? Pak navštivte Los Angeles,  druhé nejrozlehlejší město USA ležící ve státě Kalifornie. Na svou plochu má obrovské množství obyvatel. Stejně jako San Francisco je centrem častého zemětřesení. Los Angeles zkráceně L. A. bylo založeno jako malá španělská vesnice. Město se prudce rozrostlo na konci 19. stol., kdy byla v okolí nalezena ložiska ropy.

Snad každý, kdo navštíví L. A., chce vidět Hollywood, přesněji Hollywood Boulevard, a Cestu slávy. Zde jsou k vidění lidé v nejrůznějších převlecích za slavné filmové postavy, na chodnících jsou stovky zlatých hvězd a hlavně před Čínským divadlem jsou v betonovém chodníku magické otisky nohou a rukou těch nejslavnějších amerických herců a hereček. V mnoha zdejších čtvrtích se zde natáčely ty nejznámější filmy. Čtvrtí těch nejbohatších je bez pochyb Beverly Hills. Navštívit můžete i některá filmová studia. Kromě pohledu do filmového zákulisí nabízí zábavný park řadu někdy až adrenalinových atrakcí – například 4D kino, dům hororů či různé horské dráhy.

Asi 50km od Los Angeles leží doslova ráj pro děti, božský Disneyland. Ti menší zde mohou obdivovat hrady a zámky, horské dráhy, lanovky, své oblíbené kreslené postavičky a různé další kuriozity. Disneyland je rozdělěn do několika částí: Země dobrodružství , Země budoucnosti a Země pohádek. Pobyt v Disneylandu je zážitkem i pro dospělé. Najdete zde mnoho horských drah. Viper je dokonce se svými 60 metry nejvyšší horskou dráhu na světě.

Centrem L. A. je Downtown, kde jsou k vidění obrovské mrakodrapy. Za návštěvu stojí hlavně skvostná budova nádraží Union Station a radnice City Hall. Ta byla postavena ve stylu art deco a až do šedesátých let byla nejvyšší budovou ve městě, z jejíž vyhlídkové terasy v 28. poschodí je výhled na všechny strany. Kousek od radnice se nachází také budova Los Angeles Times, kde můžete bez poplatku vidět, jak se dělají největší noviny na Západním pobřeží.

L. A. určitě nemůžete opustit bez pohledu na legendární nápis HOLLYWOOD. Dalšími symboly města, které jsou často k vidění v amerických filmech, jsou písečné pláže. Nejznámějšími oblastmi jsou Santa Monica, Venice a Malibu. Nechte své instinkty, ať Vás samy dovedou do „města andělů“.