Las Vegas

Las Vegas

17.10.2013 14:35 - stát:

Obří světelné reklamy, blikající neony, hotely ohromujících rozměrů, kopie slavných světových míst a kousek za městem vyprahlá poušť. To jsou jen některá synonyma Las Vegas. Město, kterému tepe divoké srdce ve svém vlastním rytmu, leží uprostřed Nevadské pouště a je jakousi světelnou oázou uprostřed naprosté pustiny. Nezapomenutelným zážitkem je noční příjezd do Las Vegas. Záře neonů je naprosto úžasná a do paměti se zaryje stejně hluboko jako překvapení, jak je celé město rozlehlé.

O jednom z typických znaků Las Vegas se cestovní průvodce nezmiňuje. Můžete zde vidět neskutečné množství lidí na každém kroku, a to v jakoukoliv denní i noční hodinu, ovšem jen malé procento z nich jsou obyvateli města. Hrací automaty jsou v tomto světově proslulém centru zábavy, hazardu a všeho, co je v ostatních místech USA, přísně zakázáno na dohled všude, kam se podíváte. Dalo by se říct, že v tomto městě platí dvojnásob „Zakázané ovoce nejlépe chutná“.

Koberec na zemi, hluk lidí, cinkání žetonů a rotování automatů, to je správné Las Vegas. Stačí jen vytáhnout dolary a přisednout ke stolu. V kasinech nejsou okna a velmi rychle ztratíte přehled o čase.

Nalézá se tu nepřeberné množství výstav, obchodů, restaurací a také sportovišť, golfových areálů a řada nočních představení, striptýzů a barů. Za denního světla je Las Vegas poloviční. Není nudné ani obyčejné. Ale to, co vnímáte za tmy, se ve dne úplně změní. Jako zajímavost bychom rozhodně mohli vytknout největší počet kostelů na hlavu z celých Spojených států. Ano, mluvíme o věhlasném a legendárním Las Vegas, při pohledu z vesmíru nejzářivějším bodu na planetě Zemi. Každý hotelový komplex je obrovský.

Co ovšem nesmíte vynechat, je vyhlídková věž Stratosphere Tower. Je libo trocha adrenalinu mimo kasino? Vyhlídka v prostoru se nachází ve výšce 300 metrů nad zemí. Svezete se jedním z deseti nejrychlejších výtahů na světě. Nahoře na Vás čekají adrenalinové atrakce jako X-Scream, přetížení 4G, odstředivý kolotoč nebo vystřelení do prostoru s převážením… To všechno a ještě mnohem víc s exluzivní vyhlídkou na celé Vegas, na všechny ty obrovské hotely, čtvrť Strip, letiště, poušť a hory, které vytvářejí fascinující mozaiku.

Při toulkách městem téměř na každém kroku narazíte na něco, co stojí za zmínku. Něco, co nezažijete nikde na světě. Kde jinde uvidíte vedle sebe stát Cheopsovu pyramidu a Eiffelovu věž? New Yorské mrakodrapy a pod nimi benátské kanály s gondolami? Nebo středověký hrad a hned naproti přes ulici starořímský chrám? Že jde o pokleslou architekturu konzumu? Ano, máte naprostou pravdu. Tento kýč je ale úchvatný a ať chcete nebo ne, nakonec to vše budete obdivovat.

Centrem města a jakousi životodárnou tepnou je Las Vegas Avenue, nebo-li Strip. Jde o hlavní ulici, kde se odehrává vše podstatné. Její lidový název má dva významy. Strip znamená jednak pruh, ale také striptýz.

Město hříchu, které nikdy nespí, nabízí úchvatné zážitky v každém ohledu. Váš pobyt bude plný vzrušení a zajistí Vám, že na toto město nikdy nezapomenete.