Hurghada

Hurghada

18.10.2013 9:44 - stát:

Vydáte-li se do Hurghady, jistě budete mít o čem vyprávět. Nabídka ubytování je velice rozmanitá, přičemž každým dnem přibývá v této lokalitě nespočetné množství nových hotelů. Přístavní město Hurghada je největším turistickým centrem v oblasti Rudého moře. Skládá se ze tří okresů, kterými jsou Al – Sakka, Al – Ahiaa a El Dahhar.

Al – Sakkala se rozkládá kolem starého přístavu. Svými okouzlujícími pasážemi láká rekreanty až do pozdní noci k procházkám po místních obchodech, nákupních centrech, klubech a restauracích.

Al – Ahiaa je obydlena pouze malým počtem původních obyvatel. V současné době je v této oblasti stále ještě možné objevit původní východní atmosféru, ovšem výstavbou nových turistických center a hotelů odchází tato krásná atmosféra ruku v ruce s dlouholetou tradicí.

El Dahhar je centrem města, ve kterém pulsuje typický egyptský život, a to především ve večerních hodinách. Tato část města nabízí kromě různých arabských tržišť s typickým smlouvavým duchem především možnost posedět v některé ze zdejších originálních čajoven a okusit vyhlášené egyptské vodní dýmky.

Okouzlující centrum cestovního ruchu bylo založeno na počátku 20. století. Z malé původně rybářské vesnice se díky své infrastruktuře a jejímu neustálému budování stala Hurghada. Přírodní podmínky v podobě dlouhých písčitých pláží, průměrné roční teploty 30°, celkově teplého podnebí a podmořských korálových útesů jsou velice lákavé a umožňují tak zemi rozkvět turistického ruchu celoročně. Přímo z Hurghady se pořádají nejrůznější výlety pro turisty. Jedná se především o celodenní výlety k pyramidám v Gíze a Sakkaře, do tajuplných chrámů v Karnaku a Luxoru či pohřebiště v Údolí králů.

Zájemce o potápění jistě Hurghada nadchne návštěvami nejrůznějších blízkých ostrůvků, z nichž nejznámějším a nejproslulejším, především svými okouzlujícími korálovými útesy, je ostrov Giftun.
Egypt je pravou volbou pro všechny, kteří se chystají podniknout putování za úctyhodnými pohádkovými poklady historie, a neméně pro turisty toužící po nezapomenutelné dovolené v oblasti neskutečných přírodních krás této země.