Buffalo a Niagara Falls

17.10.2013 14:33 - stát:

Druhé nejlidnatější město New Yorku se nachází na východním pobřeží jezera Erie. Disponuje výhodným umístěním, bohatou historií a okouzlující architekturou. Výhodnou pozici zaujímá díky nedalekým Niagárským vodopádům, samotným Buffalem protéká řeka Niagára, podél které se můžete k vodopádům dostat. Historie je velice významná a obsáhlá, v místních muzeích byste strávili nejen hodiny, ale i dny.

Na cestě za architekturou Buffala můžete začít odkudkoliv. Zajímavé je náměstí Lafayette, ale též Niagara Square. Cestou můžete míjet Electric Tower a Liberty Building, nebo Erie Community College, jakožto nádherný univerzitní komplex. Neměli byste rozhodně vynechat výpravu k vodě, přesněji jezeru Erie, odkud je vidět na kanadský břeh. Přes jezero vede dlouhý most. V těch místech se Vaše zraky upřou na starou bitevní loď, která nyní slouží jako muzeum.

Žádný návštěvník Buffala by při jeho návštěvě neměl vynechat Niagárské vodopády. Vedle nádherného přírodního úkazu se nachází také informační centrum, můžete zde získat množství prospektů a pokračovat k nejdelším vodopádům na světě. Jedná se zajisté o skutečně okouzlující podívanou. Fotit můžete z vyhlídkové věže i z blízkého okolí nádherné vodní scenérie. Vodní „mlhoviny“ dosahují úctyhodné výše. Zajímavý a netradiční pohled na vodopády se naskýtá v zimě. Bohužel právě kvůli sněhu a ledu jsou některé vyhlídky uzavřené, dokonce i jeden ostrov je v tomto období celkově nepřístupný. Vše pokrývá masa lesklého sněhu. Když přejdete most na druhou stranu, je velmi pravděpodobné, že spatříte krásnou duhu přímo v tekoucím proudu vody. Perfektní pohledy, jako stvořené pro fotografování, Vás rozhodně neminou.

Jakmile se ocitnete na východě USA, Buffalo a Niagarské vodopády byste rozhodně neměli vynechat.