Boston

Boston

17.10.2013 14:32 - stát:

Co by to bylo za expedici po USA, kdybyste se nevypravili do Bostonu. Jedná se o jedno z nejvýchodnějších míst státu Massachusetts. Jestliže se rozhlížíte, kterým směrem se vydat, dejte si celý trail, kde Vás průběžně čekají různé kostely i kostelíky, významné státní budovy staré hřbitovy, královská kaple, monument a na konci cesty vyznačené červenými kameny na chodníku USS Constitution. Freedom Trail, jak se cesta jmenuje, Vám bude trvat zhruba 2 hodiny. Neuvěříte vlastním očím, ale minimálně ve dvou kostelech najdete hotová lóže jako v divadle pro jednotlivé rodiny a páry. Pravdou je, že se tu nalézá spoustu kostelů staršího data na rozdíl od jiných amerických měst.

Kam se v Bostonu vydat? Tipem pro Vás je zastávka v turistickém centru. V podstatě je ale Boston snad jediné město ve státech, na jehož procházení nepotřebujete mapu. Turistická stezka je zajímavá také tržištěm a velkými domy s trhy od vietnamských až po značkové obchody. To celé si ještě můžete zpříjemnit a ozvláštnit výstupem na žulový Bunker Hill Monument, který je 67 metrů vysoký. Trochu se Vám nahoře zamotá hlava, pokud příliš rychle vystoupáte po 297 schodech točitého a zužujícího se schodiště. Vaší další zastávkou může být ostrůvek u legendárního bostonského přístavu. Nemůžete minout námořní muzeum, kde si mimo můžete vyzkoušet uplést lano a dostanete možnost zhlédnout krátký dokumentární film.

Zajímavostí jsou ovšem námořní fregaty, jedny z 6 původních velkých lodí Amerického námořnictva. Dostanete na výběr individuální prohlídku nebo prohlídku s průvodcem. Jestliže tedy máte čas, volte variantu číslo 2, obě jsou totiž zdarma. Běžte vstříc water shuttlu – lodičce, která Vás dopraví zase zpět na hlavní ostrov Bostonu. Poblíž obchodních domů si můžete vybrat vhodnou restauraci, nabízí se mnoho různých variant.

Pokud Vám vyjde čas, absolvujte i druhou trasu, Heritage Trail. Začíná od výchozího bodu mnoha turistů, tedy z velkého parkoviště. Projdete si luxusnější rezidenční čtvrtí a dostanete se opět na parkoviště. Dalším bodem na naší cestě Bostonem je Prudential Tower, velikán sahající do výšky 276 metrů. Do výšin, ze kterých je okouzlující výhled, budete vyvezeni výtahem. Vyhlídka na město, řeku, moře, spoustu ostrovů a honosných budov je přesně tím, co velkolepá věž nabízí.

Další zajímavou zastávkou bude Massachusetts Institute of Technology, odkud pochází tolik znamenitých lidí ve svém oboru. Jestli se Vám focení před komplexem akademické půdy zalíbí, pokračujte v turné po známých amerických školách Harwardskou právnickou fakultou.