Albany

Albany

17.10.2013 14:29 - stát:

Albany, hlavní město New Yorku, je poměrně hornaté město. Má přibližně 100 000 obyvatel a je v pořadí čtvrtým nejstarším městem spojených států. Na samém vrcholku nad městem důstojně stojí Capitol. Když vystoupáte nahoru, před očima se z čista jasna rozprostře známé Vajíčko (The Egg), které se skrývá na Empire State Plaza. Dále tam najdete pár naprosto stejných administrativních budov a bazének uprostřed. Z ochozu uvidíte všechny kostely ve městě. 

Hlavní město státu New York se rozprostírá podél břehu řeky Hudson v srdci údolí Tech Valley. Navštivte Albany a objevte, co láká návštěvníky již více než 400 let. Začněte svou cestu do Albany v historickém centru v památkami propleteném náměstí Quackenbush. Pokračujte na lodi, ze které na vlnách řeky Hudson můžete vidět podstatnou část města.

Město Albany byste na cestě do New Yorku rozhodně neměli vynechat. Albany se doslova hemží vzrušujícím kulturním dědictvím, mimořádnými muzei, divadly a restauracemi. Nezapomeňte také velkolepou gotickou stavbu, nyní správní centrum State University of New York. Albany Vás svou historií i současností jisto jistě okouzlí.