Bulharsko

Bulharsku žije kolem 8 milionů obyvatel, z nichž přibližně 1 milion v hlavním městě. Historie Bulharska není zvláště záviděníhodná. Poté, co byli Bulhaři po několik století pod nepříjemnou tureckou nadvládou, dále okupováni Sovětskými vojáky a následně podlehli komunistickému režimu, se konečně v 90. letech minulého století mohli „postavit na vlastní nohy“. Životní úroveň v zemi od té doby značně stoupla.

Ač se země neustále potýká s nezaměstnaností či nedostatkem bytů, díky turistickému ruchu a zahraničnímu obchodu dochází k průběžnému rozvoji. Moře ovšem není jediným lákadlem pro zvědavé turisty, ač se nynější úroveň tamních písečných pláží za posledních několik desetiletí změnila k nepoznání. Důkazem čistoty a krásy místních pláží může být Modrá vlajka, kterou se Bulharsko pyšní. Díky své bohaté historii a různorodosti původních kultur můžete také navštívit množství památek UNESCO. Tyto faktory napovídají, že je Bulharsko opravdu překrásnou zemí, která začíná být po letech opět objevována turisty.

Pro návštěvníky ze západních evropských zemí se oblíbenými místy stávají nejen přímořská letoviska Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko apod., V zimní sezóně získávají na oblibě lyžařská střediska Bansko v Pririnu, Pamporovo v Rodopech či Borovec v Rile.

Bulharsko, krásná malebná země rozpínající se z části na březích Černého moře, leží na jihu Evropy v sousedství se Srbska, Makedonie a Rumunska. Jejím bohatstvím jsou mohutná horstva, staleté hvozdy, překrásná malebná údolí a nekonečné roviny, zlaté přímořské pláže a okouzlující modř Černého moře.

Sofia

Sofia

V centru Balkánu, v blízkosti srbských hranic na úpatí pohoří Vitoša se nachází hlavní město Bulharska. Podle archeologických nálezů bylo ...

Celý článek

18.10.2013 9:39