Zatančete si novoroční tanec ve Vídni – využijte výhodné zpáteční jízdenky od 405 Kč!

18.10.2013 12:58 - kategorie:

Poslední den v roce se blíží a s ním se nabízí i otázka: Kam na Silvestra? Nechte se inspirovat naším tipem. V noci z 31. prosince na 1. ledna se rakouské hlavní město Vídeň promění v jeden z největších tanečních festivalů v Evropě.  Neseďte doma a vyjděte do ulic Vídně vstříc nekončící zábavě i Vy.

Pro návštěvníky Vídně je přichystán Silvestrovský program po celý den.

Takzvaná Silvestrovská stezka „Silvesterpfad“ začíná v romantických uličkách centra Vídně a vine se celou Vídní. Odpoledne můžete vyrazit na náměstí Freyung, kde začne zábavný program pro děti, nebo můžete využít příležitosti a zúčastnit se jedinečného kurzu Vídeňského valčíku na Stephansplatz. Hity roku 2011 si zazpíváte na Karaoke show na náměstích Neuer Markt a Rathausplatz. Slavit se bude i ve slavném Prateru u obřího kola. Svést se zde můžete na největším řetízkovém kolotoči na světě.

Ve Vídni na Vás čeká přibližně 70 hudebních stanovišť. K poslechu zahraje rock, pop, jazz, nebo folkové kapely. Uslyšíte i muzikálové melodie a ukázky ze slavných operet. Barevná večerní show přiláká každoročně návštěvníky z celého světa. Těšte se i na nejlepší kulinářské lahůdky. Více než 80 nejlepších gastronomů z celého světa zde bude nabízet své delikatesy. Ochutnáte punč, jablečný štrůdl, Sacherův dort nebo výborné tradiční klobásy.

Unikátní novoroční atmosféru si můžete vychutnat také projížďkou lodí po Dunaji nebo na císařském plese v paláci Hofburg. Pokud Vás láká opera, tento večer hrají slavného Netopýra od Johanna Strausse.

Ani Vídeň nebude na Silvestra ochuzena o barevné mozaiky ohňostrojů. Prater se pochlubí speciálním ohňostrojem s hudebním doprovodem.

Tradiční novoroční koncert začne v 11 hodin dopoledne před Vídeňskou radnicí. Pro zájemce se na něm bude podávat i vydatná snídaně, Rakušany stylově nazvaná „kocovinová snídaně“.

Jak se dostat nejlevněji do Vídně?

Vlaky jezdí na trase Praha – Brno – Vídeň téměř každou hodinu. Pro silvestrovskou cestu můžete využít výhodné zlevněné jízdné Českých drah nazvané Wien Spezial. Jízdenka má platnost 4 dny a můžete si k ní se slevou přikoupit i jízdenku pro MHD ve Vídni. Tato zpáteční jízdenka platí na trase Brno – Vídeň. Nejvýhodnější cenu za zpáteční jízdenku 405 Kč získáte, pokud jste držitelem In-Karty s aplikací Rail plus. Pokud ne, můžete využít jiné výhodné slevy pro cestování do zahraničí, konkrétně jízdenky SporoTiket  Evropa. Jedná se o jízdenku do zahraničí, kterou si zakoupíte pohodlně na internetové prodejně ČD, případně prostřednictvím telefonní linky Kontaktního centra ČD. Jízdenku SporoTicket Evropa je potřeba zakoupit alespoň den předem.

Využijte příležitosti, přicházející jen jednou za rok a objevte tančící Vídeň!