Zalyžujte si na Vánoce ve francouzských Alpách – 5 dní v lyžařském ráji za 4 549 Kč

18.10.2013 12:52 - kategorie:

Vyražte si před Vánoci pořádně zalyžovat do francouzských Alp. Jedná se o velice rozsáhlou oblast rozprostírající se jihovýchodně od Ženevského jezera na území francouzských Alp. Máte možnost lyžovat v nadmořské výšce od 950 do 2466 m na více než 100 perfektně upravených sjezdovkách.

Vyberte si právě tu svou například podle druhu tažných lyžařských zařízení, máte možnost volit mezi lyžařskými vleky, sedačkovými lanovkami a kabinovými lanovkami, jejichž vysoký počet zaručuje minimální čekací doby. Od začátku prosince do konce dubna máte jedinečnou příležitost navštívit francouzské Alpy v té pravé lyžařské sezóně. Připravena jsou pro Vás moderní lyžařská střediska, mírné i carvingové sjezdovky, ale i drsnější podmínky pro zkušenější lyžaře a snowboardisty. Od přelomu roku 2004 a 2005 je otevřena freestylová zóna pro snowboarding, která byla navržena předními sportovci. Orientována jsou především na mladé sportovce, kteří volí náročnější terén.

V případě, že se chystáte vyrazit na dovolenou s dětmi, nebo jste ne příliš zdatnými lyžaři, máte možnost využít sjezdovky, které v této oblasti plynule přetékají z Francie do Švýcarska, jsou dlouhé, perfektně upravené a vhodné i pro začátečníky.

Jak se dostat do cíle? Rozhodně nejrychlejším a zároveň v mnoha případech nejlevnějším řešením je začít dovolenou s nízkonákladovou švýcarskou leteckou společností Swiss. V daném případě můžete letět z Prahy přímo do Ženevy. Let netrvá více než 2 hodiny a zpáteční letenka Vás vyjde na pouhých 2 858 Kč /Os. Ze Ženevy se do hotelu dostanete celkem jednoduše místí dopravou. Ubytování v této oblasti se dá nejlevněji sehnat například v hotelu Première Classe Genève v Prévessinu, který je od letiště vzdálen pouhých 9 km. Ceny se pohybují již od 17 Eur /noc za osobu, což je podle stávajícího kurzu přibližně 423 Kč.

S naším tipem vyrazíte do francouzských Alp od 16. 12. do 20. 12. 2011. Máte tedy 3 volné dny v tomto kouzelném sněhovém ráji a záleží pouze na Vás, jak s nimi naložíte. Pokud je chcete strávit plně na sjezdovkách a oddávat se lyžařským radovánkám, využijte skipas, který se dá pořídit již od 20 Eur / den. Ceny se liší samozřejmě podle sjezdových tratí, které využijete. Pro děti, mládež a seniory máte možnosti různých slev, ovšem pro dospělého člověka vyjde denní skipas nejlevněji od 500 Kč/ den. Samozřejmě záleží na momentálním kurzu.

Jestliže se rozhodnete pro jednodenní relax, máte možnost příjemného odpočinku v Aquaparku Le Bouveret na břehu Ženevského jezera. Ceny vstupenek naleznete přímo na stránkách Aquaparku. Využít můžete různé výhodné slevy pro všechny věkové skupiny. V případě, že Vás nezaujme výlet do aquaparku, můžete navštívit některé z památek Ženevy, sídla mnoha institucí s globální působností, jako je Mezinárodní červený kříž či dílčí organizace spadající pod OSN. Symbolem města je vodotrysk Jet d’Eau tryskající do výše 140 metrů nad hladinou Ženevského jezera. Mezi další, turisty nejvyhledávanější stavby, patří katedrála svatého Petra.