Zahoďte starosti a užijte si pohodičku v Amsterdamu – letecky za 1500 Kč

18.10.2013 12:47 - kategorie:

Hlavní město Nizozemí je oblíbené kvůli kytičkám a to nejen těm okrasným. Turisté ze všech světových stran se do tohoto pestrobarevného města sjíždějí, aby okusili nepoznané a prožili zakázané. Vydejte se tam i Vy a užijte si jeho pohodu!

Amsterdam je hlavní město Nizozemska a patří mezi místa, které člověk prostě musí zažít! Nikde jinde snad nenajdete tolik obyvatel různých ras a národností, mix jazyků, kultury a zábavy. Oblíbeným místem je zejména pro mladé, neboť právě jim často umožňuje zážitky, které v jiných, ne tak volnomyšlenkářských zemích, nezažijí. V Amsterdamu můžete najít veřejné uličky lásky nebo místa, kde se můžete ochutnat kouzelné houbičky či okusit marihuanu.

Město je sice největším v zemi, nenajdete v něm však ani vládu, ani královnu. Je proslaveno muzei. Navštívit můžete dům, kde žila Anne Franková, sbírku obrazů Vincenta van Gogha nebo Rijksmuseum, největší muzeum v Nizozemí.

Již od 60 let byl Amsterdam vždy centrem pro mladé. Začalo to květinovými dětmi a jejich alternativním životním stylem a v současnosti to pokračuje oblíbenými coffee shopy. Tzv. coffee shopy, kde se neprodává káva, ale marihuana, najdete na každém rohu. Nejstarší z nich se jmenuje Yellow Mellow a své produkty poskytuje již od roku 1970. Ochutnat zde můžete i „Šťastnou snídani“ nebo „ Pepkův špenát“.

Říká se, že historické centrum Amsterdamu se dá projít během jednoho dne, o to více času však můžete věnovat zábavě v klubech, barech nebo hospůdkách. A že je jich tu požehnaně!

Zajímavosti

  • V Coffee shopu se nesmí kouřit, protože by to překazilo chuť marihuany
  • V Amsterdamu najdete také Muzeum marihuany a hašiše
  • Konaly se zde první olympijské hry pouze pro homosexuální evropské sportovce.

Jak se nejlevněji vydat do města pohody?

Ušetřete za cestu a vydejte se do Amsterdamu levně! Za ušetřené peníze si můžete dosyta užít všech jeho vůní, chutí a krás. Našli jsme pro Vás výhodné letenky od společnosti easyJet, která Vás do Amsterdamu a zpět dopraví za 1500 Kč.

Čas a místo odletu Čas a místo příletu
Praha 22. 5. 2012 17:05 Amsterdam 22. 5. 2012 19:10
Amsterdam 28. 5. 2012 19:10 Praha 28. 5. 2012 19:40