Za vůní pomerančů na slunnou Mallorku!

18.10.2013 12:45 - kategorie:

Zbavte se jarního aprílového počasí v Česku a vyražte na příjemný pobyt na ostrově Mallorka. Zjistěte, že Baleárské ostrovy mají celoročně co nabídnout, inspirujte se naším tipem a dopřejte si slunnou léčbu jarní únavy.

Palma de Mallorca

Mallorca je jedním z ostrovů souostroví Baleáry. Město Palma je přístav na ostrově Mallorca a zároveň je hlavním městem autonomního společenství Baleáry ve Španělsku. Město se nachází v tzv. Zátoce Palem na jižním pobřeží ostrova, omývaného vodami Středozemního moře.

Léto sice na Mallorce začíná v květnu, přesto je i na jaře ideálním místem k rekreaci. Denní teploty dosahují příjemných dvaceti stupňů a voda má chladivých sedmnáct. Pokud nejste zrovna otužilci, můžete využít pobyt k příjemným procházkám a relaxaci, objevování města (jeho historie a kultury) nebo se oddat sportovním prožitkům.

Pokud jste nadšení turisté, můžete objevit krásy horských túr ve městě Palma, pokud rádi bruslíte, zaručeně oceníte mnoho bruslařských tras pro in-line brusle. Jestli patříte spíše k příznivcům adrenalinovější zábavy, máte šanci okusit noční potápění, ranní seskok padákem nebo let balónem, vodní lyžování a wakeboarding nebo jachting.

Zajímavosti z Mallorky

  • V komnatách hradu Bellver v Palmě pravidelně skládaly hlavu významné osobnosti. Byli jimi například: Charles I., Elizabeth II., král Juan Carlos a královna Sofie.
  • Hradu Bellver je jediný kruhový hrad ve Španělsku.
  • Lidé na Mallorce patří mezi nejpohostinnější obyvatele Středozemí.
  • Ostrov Mallorca je největší vápenec ve Středomoří – je proto vhodný i k lezení.
  • V dubnu se na Mallorce chystá fiesta Sant Jordi
  • Celkem na Mallorce najdete 4 krápníkové jeskyně, dokonce slavnou dračí jeskyni u Porto Cristo

Ve španělském stylu

Z památek, které stojí na Mallorce za vidění je třeba zmínit hrad Bellver, maurskou pevnost Almudaina nebo katedrálu La Seo. Dalšími zajímavými místy jsou i přístav Puerto D\’Alcúdia, jeskyně de Campanet nebo zábavní park Reserva.
Po dlouhém dni se můžete příjemně odreagovat na jedné z mnoha diskoték, klubů nebo barů v Palmě a třeba také okusit, jaké to je, zatančit si flamenco z Palmy.

Jak levně na Mallorcu?

Na ostrov Mallorca je nejpohodlnější se dopravit letecky. My jsme pro Vás našli cenově zajímavé letenky pro měsíc duben. Odlet na Mallorku je z Prahy 18. 4. 2012 se společností WiZZ Air, přestup je v holandském Eindhovenu, kde nasednete na letadlo společnosti Ryanair. Do města Palma se dostanete stejný den ve 13 hodin odpoledne.

Odlet Datum a čas odletu Společnost
Praha – Eindhoven 18. 4. 2012 10:20 Wizz Airr
Eindhoven – Palma 18. 4. 2012 13:05 Ryanair
Palma – Londýn 25. 4. 2012 10:00 Easy jet
Londýn – Praha 25. 4. 2012 21:10 Wizz Air

 

Cesta zpět započne 25. 4. 2012 v letadle společnosti Easy jet a pokračuje do Londýna. Z Londýna do Prahy je cesta opět naplánovaná se společnosti Wizz Air. Všechny letenky celkově vyjdou na krásných 87 euro, což je v současném kurzu 2160 Kč.

Rozkvetlá Mallorka s vůní dozrávajících pomerančů Vás zaručeně nadchne, tak neváhejte a sbalte kufry!