Za vínem a burčákem na jižní Moravu – Svatováclavské slavnosti Břeclav 2012

18.10.2013 12:43 - kategorie:

Víkend, prodloužený pátečním státním svátkem sv. Václava se blíží, a pokud ještě nemáte víkendové plány, máme pro Vás zajímavý tip. Víno, burčák, jarmark řemesel, lidová i populární hudba – to vše nabízí jihomoravská Břeclav.

Program Svatováclavských slavností v Břeclavi

Svatováclavské slavnosti probíhají v Břeclavi již od úterý 25. 9. 2012 a vrcholí tradičními břeclavskými krojovanými hody v neděli 30. 9. 2012.

A na jaký program se můžete těšit? Břeclav si pro všechny návštěvníky připravila velkolepý program – vždyť se také neslaví nic menšího, než 140. výročí povýšení Břeclavi na město. Těšit se můžete například na tradiční přehlídku vín ve čtvrtek a hudební večer s muzikou z okolí v pátek. V sobotu přijede do Břeclavi sám císařpán František Josef I. s dekretem povyšujícím Břeclav na město a proběhne bohatý historický program završený kvalitní hudbou. Vystoupí Petr Bende a CM Grajcar, skupina Kolib a také Laura a její Tygři.

Neděle se v Břeclavi ponese v duchu tradičních hodů. Ve dvě hodiny odpoledne projde městem hodový krojový průvod a v areálu Pod zámkem proběhne hodová zábava s besedou u cimbálu.

Pokud máte rádi dobrou zábavu a dobré víno, určitě nebudete litovat, že jste se vydali na víkend do moravských končin.

Jak ušetřit za cestu do Břeclavi?

Pokud chcete za cestu ušetřit, určitě vyražte na slavnosti vlakem. Pokud budete cestovat alespoň ve dvou lidech, vyplatí se pořídit si jízdenku se skupinovou slevou. Druhá osoba získává slevu 40% z jízdného, třetí osoba a každá další pak dokonce slevu 50%.

Cena za jízdenku do Břeclavi z Prahy vychází (pokud budete cestovat ve třech lidech) na 848 Kč – za osobu tedy 283 Kč.