Lyže

Vlakem a autobusem na sjezdovku

21.11.2013 14:06 - kategorie:

Ačkoliv není aktuálně v České republice prakticky nikde dostatečná sněhová pokrývka, umělé zasněžování zprovozní první vleky již příští víkend. Pokud se Vám nechce cestovat v horských uličkách autem, máme pro Vás tipy na některá střediska, která jsou dobře dosažitelná hromadnou dopravou.

Na lyže autobusem

Pokud cestujete pravidelným linkovým autobusem, počítejte s příplatky za přepravu lyžařského vybavení a zjistěte si, kde Vás autobus vysadí. Může se totiž stát, že to budete mít ke sjezdovce nebo běžkařské trati ještě poměrně daleko. Přímo ke sjezdovce Vás dovezu linky skibusů, které jsou každým rokem stále více oblíbeným způsobem dopravy na hory. Areálem, kam jich míří hned několik jsou například Herlíkovice. Autobusy sem od konce roku jezdí například z Prahy, Pardubic nebo Hradce Králové. Cena jízdenky společně se skipasem se pohybuje kolem 600 Kč.

Na lyže vlakem

Pokud budete na lyže vlakem cestovat o víkendu, vyplatí se Vám některá z nabídek Českých drah Skupinová víkendová jízdenka. Tuto jízdenku lze zakoupit jak pro jednotlivý kraj, tak pro celou Česká republiku. Cena pro jednotlivé kraje začínají na 200 Kč pro dvě dospělé osoby a až 5 dětí. S jízdenkou můžete jet neomezený počet jízd v rámci dané platnosti.
Výhodou cesty vlakem je bezplatná přeprava jednoho páru lyží a hůlek na osobu. Využít můžete také 20% slevy na skipas, pokud se prokážete platnou jízdenkou ČD v areálech jako jsou Tanvaldský špičák, Prkenný důl, Špičák nebo Čenkovice.