vinice

Víkend ve vinném sklípku – kam vyrazit?

21.5.2014 12:47 - kategorie:

Nevíte kam na výlet přes víkend? Co takhle vyrazit do některého z vinných sklípku na Jižní Moravě? Ideálním místem je obec Bořetice, která leží v mírně zvlněné krajině na úpatí Ždánického lesa. Nejznámější lokalitou je Kraví hora, kde se nad řadami 270 vinných sklepů zvedají svahy úrodných vinic.

Vinné sklepy v Bořeticích

V Bořeticích se nachází 270 vinných sklípků, ale jen část z nich je přístupná veřejnosti. Máte tedy jedinečnou možnost ochutnat opravdu velké množství vín od různých vinařů. Pokud máte ovšem v plánu si zarezervovat vinný sklípek na celý večer i s občerstvením a doprovodným programem, vybírejte pečlivě, aby jste nebyli z návštěvy sklípku zklamaní. Níže jsme pro vás vybrali návštěvníky ověřené sklípky.

Vinný sklípek – Surmanovi

Jedná se o rodinný vinný sklípek, který se skládá ze tří částí. V nabídce vín k degustaci a prodeji jsou vína: Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlin Rýnský, Muškát moravský, Rulandské šedé, Tramín červený, Chardonnay a Souvignon. Můžete se ubytovat přímo nad sklepem. Kapacita je 25 lůžek a cena 400 Kč/noc.

Web: http://najdisklipek.cz/sklep/u-surmanu/
Telefon: 777 690 699
Adresa: Bořetice 427
Cena za večer: Základní menu 550 Kč* (více info na webu)

* V ceně základního menu je bohatý raut (uzené, špek, tlačenka, uzeniny, sýry, ovoce, slané pečivo a volná konzumace vín, nealkoholických nápojů a kávy.)

Vinný sklep U Dufků

Díky kapacitě je možné sklep využít jak pro soukromé oslavy, tak i pro firemní večírky, či různé srazy. V tomto sklípku máte také možnost se nechat ubytovat – kapacita 22 míst. Cena je 300 Kč/noc.

Web: http://najdisklipek.cz/sklep/vinny-sklep-u-dufku/
Telefon: 602 815 834
Adresa: Bořetice  159
Cena za večer: Základní menu 470 Kč* (více info na webu)

* Degustace s odborným výkladem, studené obložené mísy (tlačenka, uzené, slanina, salám nebo šunka, 3 druhy sýrů), čerstvá zelenina, neomezená konzumace sudového vína, 1x káva, nealko.

Ubytování v Bořeticích

Ubytovacích zařízení je v Bořeticích poměrně hodně. Můžete zvolit ubytování přímo ve sklípku (např. viz výše uvedené sklepy), v penzionu či hotelu nebo u soukromníka.

Hotel Kraví hora

Tento hotel je v provozu od roku 2004 a může se pyšnit 3 hvězdičkami. Nabízí 34 klimatizovaných pokojů s celkovou kapacitou 72 lůžek. Na vaše přání je možné pokoj doplnit přistýlkou nebo dětskou postýlkou.

Web: http://najdisklipek.cz/ubytovani/hotel-kravi-hora/
Telefon: 519 430 090 – 2
Adresa: Bořetice 461
Cena za noc: od 540 Kč/os (třílůžkový pokoj)

 

Penzion Mlýn Bořetice

Penzion se nachází cca 5 minut chůze od vinných sklípků. Maximální kapacita je 70 lůžek a k dispozici jsou dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje. Pokud jste početnější skupina, tak si můžete zarezervovat vlastní apartmán/dům, ke kterému náleží zahrada s grilem. Cena je 4 500 Kč a kapacita 16 lůžek. Pro jednoho je tedy cena 280 Kč/noc.

Web: http://najdisklipek.cz/ubytovani/penzion-mlyn/
Telefon: 775 675 210
Adresa: Bořetice 141
Cena za noc: od 330 Kč/os (čtyřlůžkový pokoj)

 

Chalupa u Fibichů

Chalupa se nachází blíže k centru Bořetic, ale i tak to není daleko ke sklípkům – cca 15 minut. Při večerním návratu může procházka naopak přijít vhod. Chalupa je vybavena velice vkusně – billiard, kachlová kamna, plně vybavená kuchyň, venkovní posezení s grilem apod. Maximální kapacita je 8 lůžek.

 Chalupa u Fibichu

Web: http://najdisklipek.cz/ubytovani/chalupa-u-fibichu/
Telefon: 608 660 535
Adresa: Bořetice 224
Cena za noc: 380 Kč/os