vinice

Víkend ve vinném sklípku v Bořeticích

18.10.2013 12:17 - kategorie:

Máte rádi dobré víno? Vychutnat si jej můžete pod klenbami vinných sklípků. Spousty zajímavých a pěkných míst si určitě dokážete najít sami, my vám však poradíme, kde za velmi přijatelné ceny dostanete výborné víno.

Obec Bořetice leží v samém srdci Velkopavlovické vinařské oblasti. V obci je vysázeno 168,8 ha vinic. Nejčastější pěstované odrůdy jsou Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Neuburské a Müller Thurgau. Vysokých kvalit dosahují červená vína Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka a další. Pod vinařskou tratí Kraví hora je rozloženo 260 sklepů.

Vybrali jsme sklípek – Surmanovi. Na páteční podvečer si můžete naplánovat degustaci vín, které vám bude nabídnuto přímo ze sudů. Degustace je doprovázená odborným výkladem. Nabízené vínko je vyrobeno z 10 odrůd pěstovaných na vlastních vinicích. Po degustaci se přemístíte do další části sklepních prostor s příjemným posezením, kde vám vinař připraví lahve s vínem, které vám během degustace nejvíce chutnalo. Po celý večer je připraven bohatý raut a nabídnuta vám bude i domácí pálenka. Celý večer Vás v tomto sklípku bude stát 490 Kč – All inclusive (jezte a pijte co hrdlo ráčí).

Obec Bořetice a její okolí je propleteno velkým počtem cyklostezek. Takže pokud druhý den budete mít dost sil, doporučujeme vám zapůjčit si v místním hotelu Kraví hora kola a vydat se na projížďku mezi místními vinicemi. Zapůjčení kol se pohybuje kolem 80 Kč na 2 hodiny.

Ubytování Vás vyjde nejlevněji přímo nad sklípkem. Cena je 350 Kč osoba/noc. Výhodou tohoto ubytování je nejenom jeho cena, ale také fakt, že po dlouhém pobytu ve sklípku nemáte dalekou cestu do postele.

Druhou noc můžete opět trávit v prostorách sklípku. Pokud již nebudete zvládat celý proces, můžete si domluvit pouze posezení u svého oblíbeného vínka s drobným pohoštěním k tomu. Tato varianta vás bude stát 100 Kč. Po domluvě s Vinařem je také možné nabídnout bohatou večeři.

Pokud jste početnější parta lidí, tak nemusíte mít obavu, že se do sklípku nevejdete. Kapacita je až 80 osob. Je však potřeba si místa zarezervovat včas.

Zaujala vás tato nabídka? Tak neváhejte a zarezervujte si termín na některém z těchto kontaktů:

Tel.: 519 430 253
Mobil: 777 690 699
Email: surmanovi@surmanovi.cz
Web: www.surmanovi.cz

Poznámka:

Dříve jsme jezdili do sklípku č. 71 k panu Jamborovi. První 2 sezóny nebylo co vytknout. Ale poté obrovský obrat k horšímu. Přístup pana Jambory již nebyl tak osobní jako v předchozích letech (to by nám ještě tak nevadilo), ale dostat na stůl chleba, který byl olezlý plísní už bylo trochu moc…