Víkend ve švédském Göteborgu – pohodový pobyt ve skandinávském stylu

18.10.2013 11:04 - kategorie:

Vydejte se s námi na víkendovou cestu na sever a poznejte krásy Skandinávie. V druhém největším městě Švédského království Vás okouzlí krásy panenské přírody, dědictví Vikingů i nepřetržitá zábava. Göteborg je metropole, která nikdy nespí!

Göteborg – malý Londýn

Švédské druhé největší město Göteborg leží na jihu země v průlivu Kattegat, což z něj dělá i druhý největší přístav v zemi. Švédy je město často nazýváno městem „zeleným“, neboť v něm najdeme mnoho parků nebo městem „něšvédským“, protože mnoho obyvatel má přistěhovalecký původ.

Veselou, pohodovou a uvolněnou atmosféru dodávají městu studenti. Na druhé největší univerzitě v království jich tu studuje přes 60 000. Historie města sahá do 17. století, kdy byl Göteborg založen Gustavem II Adolfem. Do té doby byla metropole pod nadvládou Holandska, což dokládá také nejnavštěvovanější památka pevnost Älvsborg, která město chránila před nájezdy nepřátel.

Víkend je tady!

Víkendová zábava ve skandinávském stylu Vás určitě nadchne. Ať je Vám deset, dvacet nebo padesát, v Göteborgu se určitě zabavíte.

V sobotu 28. dubna se znovu otevírá největší zábavní park ve Skandinávii- Liseberg. Populární a mnohokrát oceňované centrum zábavy bylo původně otevřeno již ve dvacátých letech minulého století a dnes se může pochlubit přibližně třemi miliony návštěvníků ročně.

Jeho největším lákadlem je dřevěná horská dráha, která byla prohlášena nejlepší na světě. Atrakcí zde najdete přibližně 37 a pravidelně přibývají nové. Vyrazit můžete na horskou dráhu Lisebergbanan či Kanonen, surfující tobogán Flumeride nebo švédská autíčka. Kromě adrenalinových atrakcí upoutají herecká, hudební a taneční vystoupení. Malé slečny se mohou vydat do pohádkového hradu, hrdinové do strašidelného hotelu. Pravou rokenrolovou jízdu zpět do 50. let prožijete v atrakci zvané Jukebox. Nepřijdete ani o pravé vikingské Dračí lodě, pirátské lodě pro děti a létající labutě.

Pokud budete mít adrenalinu až nad hlavu, můžete si odpočinout v interaktivním vědeckém centru Universeum. Čeká Vás zde všechno možné, ale nuda rozhodně ne! Největší předností a asi nejzábavnější vlastností Universea je to, že si můžete vše sami vyzkoušet. Takže se připravte na krmení žraloků, pobyt mezi opicemi nebo řízení formule 1. Vyzkoušíte si, jaké je to být ve stavu beztíže, jak vyvolat zemětřesení nebo jak pilotovat stíhačku. Bezkonkurenčně nejlepší „učebna“ biologie, matematiky, fyziky a techniky už na Vás čeká.

Po prohlídce vědeckého centra si můžete provětrat hlavu při návštěvě největší dřevěné plachetnice a kopie lodě, která se v roce 1745 při cestě z Číny potopila na pobřeží Göteborgu. Prohlídka trvá přibližně 40 minut, každou sobotu je výklad v anglickém jazyce. Průvodce Vám ukáže loď a provede Vás časem. Poslechněte si skvělé dobrodružství.

Smráká se a Vy máte chuť protančit noc? Noční život v Göteborgu se probouzí a Vy máte možnost prožít večer plný zábavy. Záleží, na co máte chuť. Pokud chcete zkusit tradiční švédskou kuchyni a zábavu, zkuste bar HEAVEN 23, pokud si chcete zatančit, restaurace-bar PARKEN už otevírá své dveře.

Jak začít lépe nedělní ráno než švédskou snídaní? Tradiční je lehká varianta v podobě černé kávy, kukuřičných lupínků a mléka nebo jogurtu. Výborné jsou sladké koláče. Pokud budete snídat v hotelu, můžete se těšit na „ubrousku prostři se“ aneb „švédský stůl“, který je nyní známý po celém světě.

Příjemný pobyt ve švédském království můžete završit nákupem suvenýrů například v centru Haga. Ať již hledáte okrasné předměty, památeční obrázky, žhavou aktuální módu nebo obchůdky vintage, Göteborg uspokojí všechny Vaše chutě.

Jak nejlevněji do Švédska?

Ač je cesta do Švédského království snem mnoha cestovatelů, většinou se nejedná o levnou záležitost. My jsme pro Vás našli výhodné jízdenky od Student Agency. Žlutým autobusem se do Švédska dostanete pohodlně přes noc a ráno už můžete vyrazit za zábavou. Pokud si koupíte jízdenku předem, vyjde Vás cesta tam na 950 Kč a zpět na 740 Kč. Začátek cesty je naplánován na pátek 27. 4. 2012, kdy autobus vyjíždí z Pražské Florence v 17:30. Na zpáteční cestu z Göteborgu nastoupíte v 13:30 v neděli v 13:50.