Do Vídně na „sachr“ i na párty do sauny!

15.10.2013 15:26 - kategorie:

Vydejte se na návštěvu k „sousedům“ a poznejte krásu Vídně! Našli jsme pro Vás zajímavý tip na levnou zpáteční jízdenku, takže si v hlavním městě Rakouska můžete užívat až několik dní. Ochutnat můžete pravý Sachrův dort nebo si pořádně „zapařit“ v Prátru!

Vídeň – historie a delikatesy

Vídeň je oblíbená již odnepaměti. Je to město noblesy a opery. Dříve byla sídlem habsburské monarchie a nyní je moderní a stále krásnou a reprezentativní rakouskou metropolí.

Významné postavení Vídně potvrzuje i fakt, že její jméno je skloňováno ve všech tvarech a pádech, a to zejména ve spojitosti s dobrým jídlem – vídeňský valčík, vídeňská káva, vídeňský řízek či vídeňské knedlíčky jsou toho důkazem.

Nejznámější památky ve Vídni snad ani není potřeba připomínat. Kdo neviděl zámek Schönbrunn s krásnými zahradami, sídlo Habsburků Hofburg nebo budovu Vídeňské opery či zábavní park Prátr, tak o nich musel zajisté alespoň někdy slyšet.

TIP, kam ještě zajít

Pokud máte rádi k dobrému jídlu i dobré víno, zajděte do čtvrti Grinzing, kde můžete u skleničky prožit nejeden příjemný večer.

  • Pokud Vás zajímají, stejně jako obyvatele Vídně, nejrůznější kuriozity, můžete se vydat i do muzea pohřebnictví.  Dozvíte se jednak zajímavé informace z historie a prohlédnout si můžete různé rakve, oblečení pohřebních zřízenců a další zajímavosti.
  • Pokud zastihnete Vídeň v pěkném počasí, můžete si vzít sebou i plavky a zaplavat si jako Habsburkové v zámeckém koupališti v Schönbrunnu.
  • Jak levně vyrazit?

Párty v sauně – jedině ve Vídni

Prátr je bezpochyby nejznámějším symbolem Vídně. V jeho magickém světě zážitků se odvrátíte od všedního dne a vrhnete se do světa zábavy.

V celém areálu najdete 250 atrakcí, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani nejznámější „obří kolo“.

Málokdo však ví, že z vysloužilé sauny v Prátru je nyní oblíbený klub Pratersauna, který je originálním zakončením zábavného dne. Klub Pratersauna byl dokonce v anketě označen jako druhý nejlepší klub v Evropě.

V červnu zde chystají pořadatelé festival „Prater Unser“. V celém areálu Prátru budou vystupovat hudebníci nejrůznějších hudebních žánrů. Pokud jste fanoušky stylů: house, techno, dubstep, drum’n’bass, electro, disco nebo hip hopu. Pokud budete mít příležitost, určitě do klubu vyražte, nebudete litovat.

Na výlet do Vídně se můžete vydat pohodlně vlakem za velmi příznivou cenu. Našli jsme pro Vás akci od Českých drah. Jedná se o speciální jízdenku Wien Spezial, která platí pro trasu – Brno – Břeclav – Wien Meidling. Zpáteční jízdenku si pořídíte již od 405 Kč a její platnost je 4 dny, takže si můžete udělat příjemný prodloužený víkend.