Vdechněte kouzlo Říma – 3 dny v italské metropoli

18.10.2013 10:42 - kategorie:

Milujete historii, dobré víno, jídlo a nákupy? Dopřejte si Řím letecky a objevte velkoměsto, které bylo a stále je inspirací pro mnohé umělce. Užijte si 3 dny v antickém velkoměstě a poznejte všechny jeho krásy.

Řím – metropole na sedmi pahorcích

Řím, hlavní město Itálie a zároveň sídlo dalšího státu ve státě – Vatikánu je starověkou metropolí, zbudovanou na sedmi pahorcích a zároveň jedním z nejstarších měst v Evropě.

Známé rčení říká, že všechny cesty vedou do Říma, nechte se tam zavést i Vy a vychutnejte si příjemnou atmosféru ve městě.

Vdechněte kouzlo Říma

To pravé a nejryzejší kouzlo Říma je v jeho památkách a historii, která z nich dýchá. Řím vždy byl a je inspirací pro mnoho umělců – vždyť i v nedávné době vznikl úspěšný seriál Řím nebo film Andělé a Démoni.

Nejznámější památkou v Římě je Koloseum – největší antické divadlo. Na počest otevření se zde konaly štvanice na zvěř.

Nejstarší část Říma objevíte při návštěvě Forum Romanum a sochu Neptuna v nejkrásnější fontáně – Fontáně di Trevi.

Chcete ušetřit? Navštivte nejzachovalejší antickou památku v Římě – Pantheon nebo Baziliku sv. Petra – vstupné je zde naprosto zdarma.

Po náročném obhlížení památek si můžete odpočinout v některé místních kaváren, pizzerií nebo vináren. Usadit se můžete na krásném barokním náměstí Piazza Navona. Příjemné posezení nabízí i renesanční park Villa Borghese s jezírkem a zoologickou zahradu.

Všechny cesty do Říma nejsou levné – ale Vaše bude!

Ptáte se, jak je možné cestovat do Říma levně letecky? Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air nabízí v určitých intervalech výhodné letenky do antické metropole. Našli jsme pro Vás letenky (tam+ zpět) za 44 Euro (v aktuálním kurzu je to přibližně 1100 Kč).

Plán cesty se společností Wizz Air

Trasa Odlet Přílet
Brno – Řím 3.6.2012 19:40 3.6.2012 21:20
Řím – Brno 6.6.2012 17:15 6.6.2012 19:10

Letadlo přistane na letišti Rome Fiumicino – letišti Leonarda Da Vinciho. Na dopravu z a na letiště je možné využít „Leonardo Express“, který jezdí každou půlhodinu mezi 6:00 a 23:00, ale je dražší – cca 250 Kč. Další možností dopravy je regionální vlak linky FR1 – cena jízdenky je přibližně 120 Kč.  Nejlevnější je cesta autobusem – společnost Cotral jezdí modrými autobusy a přiveze Vás za cenu přibližně 107 Kč.