Vídeň

Vánoční trhy – Vídeň

23.10.2013 16:02 - kategorie:

Chystáte se na nadcházející vánoční trhy do Vídně? Máme pro Vás návod na nejjednodušší a nejlevnější dopravu do rakouské metropole.
Z České republiky se do Vídně můžete cestovat autem po vlastní ose, autobusem nebo vlakem. Každá z variant má svoje pro i proti.

Autem do Vídně

Z hranic jste autem ve Vídni už za 1 hodinu. Z Brna se vydáte po silnici R52, která ale bohužel stále konči už v Pohořelicích. Dále se vydáte po silnici první třídy přes Mikulov a Poysdorf k nájezdu na dálnici A5 a následně na silnici č. 7 do Floridsdorfu, kde je nejvýhodnější zaparkovat například v parkovacím domě Hallenbad Floridsdorf a dále pokračovat městskou hromadnou dopravou. Maximální parkovné Vás za den vyjde na 170 Kč, půlhodina stojí 21 Kč.

Autobusem do Vídně

Monopol na trase Brno – Vídeň z hlediska ceny, rychlosti i kvality drží Student Agency. Autobusy odjíždejí z Prahy i Brna 8x denně v obou směrech. Zpáteční jízdenka z Brna vyjde při nákupu přes internet (Kreditová jízdenka) na 370 Kč, z Prahy potom 790 Kč. Autobus Vás vyloží na zastávce Praterstern, odkud se snadno dopravíte i pěšky do centra. Cesta z Prahy trvá přibližně 5 hodin, z Brna 2 hodiny.

Vlakem do Vídně

Vlaky směr Vídeň odjíždí z České republiky 10x denně na trase (Ústi nad Labem) – Praha – Pardubice – Brno – Břeclav – Vídeň. Cesta trvá stejně dlouho jako autobusem 5 hodin z Prahy, 2 hodiny z Brna. Cílovou stanicí je stejně jako u Student Agency Praterstern nebo Wien Meidling.
Nejvýhodnější vlakovou jízdenkou je nabídka Wien Spezial. Jak to u zahraničních jízdenek bývá, vyplatí se pouze na zahraniční úsek. Proto doporučujeme zakoupit pro cestu po České republice některou z nabídek ČD – Inkarty pokud cestujete sami, Skupinové jízdenky pokud jedete s kamarády, případně Skupinové víkendové jízdenky pro cesty o víkendech. Z Břeclavi potom zakoupí držitelé jakékoliv Inkarty zpáteční jízdenku do Vídně v tarifu Wien Spezial za 11 € (asi 290 Kč).

Vánoční trhy ve Vídni

Zatímco v Praze se tradiční vánoční trhy konají především na Staroměstském náměstí, ve Vídni najdete hned několik míst, kde můžete nasávat vánoční atmosféru. Trhy se konají od poloviny listopadu až do Vánoc na Radničním náměstí, náměstí Marie Terezie, tradiční trh na Freyungu, Karlsplatz nebo Schönbrunnu.