Vánoční trhy ve Francii – objevte kouzlo pestrobarevného vánočního trhu v Lyonu

18.10.2013 10:40 - kategorie:

Vánoce, Vánoce přicházejí…! I když je na koledy poměrně brzy, je nejvyšší čas naplánovat si příjemný výlet s vánoční atmosférou na některý z vánočních trhů. Inspirovat se můžete našim tipem, který Vám představí vánoční trhy v okouzlujícím francouzském městě Lyon.

Vánoce ve městě labužníků

Město Lyon leží ve střední Francii a je hlavním městem Alpského regionu. Má bohatou historii a návštěvníky láká na historické a kulinářské zajímavosti.  Nevíte, kam v Lyonu zajít? Mrkněte do našeho dalšího článku, ve kterém Vám představíme místa, která stojí za zhlédnutí.

Nádherná vánoční atmosféra, vůně cukroví a takřka nekonečné množství barevných stánků, ve kterých si můžete nakoupit vánoční dárky pro celou rodinu, Vás čekají v Lyonu. Každoroční vánoční trhy probíhají na náměstí Place Carnot od listopadu až do konce měsíce prosince. V dřevěných chatičkách, kterých bývá až kolem 140, mohou návštěvníci nakoupit výrobky tradičních řemesel. Oblíbený je např. typický betlém. Protože je Lyon především kulinářskou velmocí, můžete se těšit i na vynikající francouzské sýry, paštiky, víno, horkou čokoládu či oblíbené sladkosti.

Vánoční výlet do Lyonu – zpáteční letenky levně

Do francouzského města Lyon se můžete levně vydat s letenkami od společnosti easyJet. Výhodné zpáteční letenky pro termín od 13. 12 do 18. 12. získáte za příjemných 66, 86 €, což v aktuálním kurzu vychází na 1670 Kč.

Trasa Datum a čas odletu/příletu Společnost
Praha – Lyon 13. 12. 2012 12:40/14:25 easyJet
Lyon – Praha 18. 12. 2012 10:25/12:10 easyJet