Drážďany vánoční trhy

Vánoční trhy Drážďany 2013

13.11.2013 15:49 - kategorie:

Každoroční vánoční trhy v Drážďanech lákají stále více a více Čechů. Máme pro Vás tipy jak se do tohoto německého města nejlevněji dopravit.

Drážďany autem

Z Prahy vede přímo do Drážďan dálnice D8, po které jste za 30 minut od hranic v cíli. V Německu jsou zatím stále dálnice pro osobní automobily bezplatné. Pokud nechcete po městě hledat volná místa, která jsou stejně v drtivé většině placená, využijte Parkoviště P+R Dresden-Prohlis, kde naleznete 67 bezplatných parkovacích míst. Do centra se hromadnou dopravou dostanete za 20 minut.

Drážďany autobusem

Z Prahy jezdí do Drážďan Student Agency, Eurolines nebo Touring Bohemia. Cesta autobusem trvá 2 hodiny a každý den vyráží v obou směrech asi 10 spojů. Student Agency nabízí jízdenky od 710 Kč za zpáteční cestu. Eurolines startuje své akční ceny na 670 Kč. Pokud však využijete akci, o které jsme psali v souvislosti s Budapeští – akce lze ale využít i na další destinace Eurolines, vyjde Vás jedna jízdenka na 420 Kč.

Drážďany vlakem

Přímé vlaky směr Drážďany odjíždí z Prahy každé 2 hodiny. Zatímco cena zpáteční jízdenky Praha – Drážďany je v nabídce eshopu za 1 024 Kč, výraznou úsporu lze docílit při cestě o víkendu. Se Skupinovou víkendovou jízdenkou + Německo Vás výlet do Drážďan bude stát odkudkoliv z ČR 350 Kč. Jízdenka totiž stojí pro 2 dospělé osoby a max 3 děti 700 Kč. Pokud jste navíc z Ústeckého kraje, můžete zakoupit variantu pouze pro tento kraj za 350 Kč. Jedna osoba tedy zaplatí 175 Kč. Zatímco v ČR platí jízdenka na všechny vlaky, v Německu pouze na regionální. V Bad Schandau je tedy potřeba přestoupit na linku S do Drážďan. Časová ztráta je však minimální.

Vánoční trhy v Drážďaněch

Drážďanský trh (Striezel Markt, případně Štrýclmarkt) je nejstarším vánočním trhem v Německu. Tento rok startuje 27.12.2013 v 16:00. Každý den až do Vánoc se koná na náměstí Altmarkt, kam se namáčkne celkem 233 vánočně vyzdobených stánků.