Vánoční trhy 2014

Vánoční trhy 2014 – v Praze a okolních městech

13.11.2014 14:13 - kategorie:

Už víte, do kterého města vyrazíte letos navštívit vánoční trhy? Připravili jsme pro vás přehled vánočních trhů v Praze a okolních městech, které jsou dobře dostupné z ČR – Vídeň, Drážďany a Bratislava.

Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy v Praze se tradičně konají na Staroměstském náměstí, kde je umístěn hlavní strom a na Václavském náměstí. Úroveň pražských vánočních trhů je podle zahraničních průvodců srovnatelná s vánočními trhy v Berlíně, Bruselu, Mnichově či Stockholmu. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, jmelí, svícny, věnce či dekorace. Nechybí ani zpívaní koled, především dětskými soubory.

Termín zahájení trhů: 29. listopadu 2014
Rozsvícení stromu: 29. listopadu 2014 v 18:00

Vánoční trhy Vídeň

Od poloviny listopadu až do Vánoc se nejkrásnější místa Vídně promění na pohádkové vánoční trhy. Vůně pečených kaštanů, perníků a vánočního punče navodí tu pravou nefalšovanou vánoční náladu.

Vídeňské vánoční trhy (Wiener Christkindlmarkt)

Nejznámější a největší vídeňské vánoční trhy. Originální dárky, vánoční ozdoby, ale i horký punč či tradiční speciality zde nabízí 150 stánků. Potěší i bohatě vyzdobené okolí Radničního parku či doprovodný program pro děti.

Termín zahájení trhů: 15. listopadu 2014

Ve Vídní se můžete také zajít podívat na vánoční trhy na náměstí Marie Terezie nedaleko radnice, které lákají s více než 60 stánky na tradiční řemeslnické výrobky a originální dárky.

Vánoční trhy Bratislava

Také naši sousedé na Slovensku mají krásné vánoční trhy, které se konají na Hlavním náměstí a Františkánském náměstí.
Vánoční trhy v Bratislavě mají již dlouhou tradici, a proto můžete očekávat nezapomenutelnou atmosféru. Prodává se zde výhradně vánoční zboží (ozdoby, jmelí, svícny, věnce, dekorace).

Termín zahájení trhů: 21. listopadu 2014

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy v Německu mají dlouhou tradici a ten nejstarší se nachází právě v Drážďanech. Hlavní z drážďanských trhů zvaný Striezelmarkt se koná pravidelně na náměstí Altmarkt v centru města. Kromě Striezelmarktu narazíte na menší trhy také všude po městě – třeba na Prager Strasse, na prostranství u Frauenkirche nebo na hlavní ulici drážďanského Nového města Neustädter Markt.

Termín zahájení trhů: 27. listopadu 2014