Užijte si několik květnových dní v italském Bergamu

18.10.2013 10:30 - kategorie:

V květnu nás čekají dva volné pondělky, tak proč toho nevyužít? Odpočinout si a nabrat nové síly můžete při vychutnávání italské pizzy a zmrzliny během procházky na prosluněné kolonádě. Oslavte volné dny v magickém Bergamu!

Bergamo

Malebné městečko Bergamo se nachází na severu Itálie, přibližně 40 kilometrů od známého města módy – Milána. Bergamo leží na podhůří Alp a v soutoku řek Brembo a Serio. Podle legendy, která se po večer v útulných domečcích obyvatel vypráví, bylo město založeno předchůdci Liguřanů po potopě světa.

Bergamo je rozděleno na Bergamo Basa a Bergamo Alta. Horní část města Akta je považována za jednu z nejkrásnějších městských částí. Najdete zde pevnost La Rocca, ze 14. století a náměstí Piazza Vecchia se slavnou zvonicí Campanone. Nedaleko náměstí vyčnívá věž Torre Civica. Pokud nejste příznivci aktivního pohybu, můžete celoročně nahoru vyjet výtahem a pokochat se pohledem na nádherné panorama Bergama.

Jste-li milovníkem historie, město Vás zaručeně nadchne. Oblast, ve které se Bergamo nachází, je protkaná nejrůznějšími hrady a pevnostmi, které zde Benátčané a Lombarďané při svých nájezdech vystavěli.

Společně s historií doplňují čarovnou atmosféru města i starobylé obchůdky trattorie – za návštěvu stojí například sýrový obchůdek Chiari Formaggi nebo příjemná cukrárna Pasticceria Cavour Caffetteria.

Věděli jste, že…

  • …z Bergama pochází postava Harlekýna, typické postavy Commedia dell\’Arte.
  • …tradičním jídlem je casonsei – velké ravioli z chleba, plněné klobásou.
  • …Bergamo je známé také díky papeži Janu XXIII., který ve zdejším semináři studoval.

Jak levně do Bergama?

I v květnu se můžete podívat do Bergama za příznivou cenu. Našli jsme pro Vás výhodný tip na levné letenky od společnosti Ryanair. Květnový výlet za výhodnou cenu je naplánován od 7. 5. 2012 do 9. 5. 2012. Zpáteční letenka vychází na 44,77 Euro, což jde dle aktuálního kurzu 1108 Kč.