Užijte si levné novoroční nákupy v Drážďanech

18.10.2013 9:56 - kategorie:

Dostali jste k Vánocům jako dárek peníze? Váháte, jak je utratit? Vyražte na výhodné lednové výprodeje do pohádkového města Drážďany a budete s nákupy zaručeně spokojeni. Oblečení renomovaných značek zde seženete o desítky procent levněji než v České Republice.

Lednové výprodeje jsou za dveřmi

Leden a s ním i nový rok 2012 je za dveřmi a prodejci ze všech možných obchodních center již připravují novoroční slevy a výprodeje. Oblíbený způsob, jak spojit příjemné s užitečným, jsou nákupy v zahraničí. Populární metropolí pro milovníky slev z České republiky se stále častěji stávají německé Drážďany. Historické město ležící na řece Labe je vzdálené pouze 150 km od Prahy, a proto se jej vyplatí navštívit i vyloženě z důvodů výhodných nákupů. Lednový výprodej zde začíná tradičně poslední pondělí v měsíci a trvá deset dní.

Kam za nákupy v Drážďanech?

Tzv. Schnäppchenjäger, v překladu milovník slev nebo slevomil, si v Drážďanech rozhodně přijde na své. Město je protkané obchody a butiky, kde za nižší ceny dostanete navíc ještě širší sortiment zboží než v Čechách. Najdete tu známé módní řetězce jako např. H&M, New Yorker, Pimkie, Orsey, TK Maxx, Levi’s, Mango, Salamander nebo Peek&Cloppenburg. Výhodná je také koupě kosmetiky a zboží z drogerií.

Míst, kam za nákupy vyrazit, je mnoho. Nejznámější ulicí jako stvořenou pro nákupy, je Prager Strasse. Najdete zde desítky nejrůznějších obchodů. Mezi nejoblíbenější patří šestipatrové obchodní centrum Karlstadt. Od roku 2010 je zde i nové Centrum Galerie s více než 120 obchody. Až si užijete atmosféry Prager Strasse, můžete vyrazit směrem do Starého města, kde najdete  Altmarkt Galerii.  Čtvrť Nové město se rozkládá severně od Labe a Starého města kolem ulic Königstrasse a Hauptstrasse. Na Königstrasse sídlí řada exkluzivních butiků, starožitnictví a nejlepší restaurace ve městě.

Drážďany, Florencie na Labi

Německé Drážďany zvané díky své kráse Florencie na Labi mají návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Historické město Drážďany si Vás podmaní svojí neopakovatelnou atmosférou během několika minut a jeho kouzlu podlehnete navždy. Vydat se můžete na romantickou procházku, za kulturou i sportem.

Hlavním lákadlem města je barokní skvost Zwinger, komplex muzeí a obrazáren. V budově je umístěn symbol Drážďan, Sixtinská madona od mistra Raffaela. Vedle Zwingeru se nachází novorenesanční Saská státní opera, jeden z nejvýznamnějších operních domů v Evropě. Naproti opeře stojí nedávno restaurovaný drážďanský zámek. Ať už vás lákají staré mince, šperky, zbraně a brnění, obrazy nebo sbírka kuriozit saského panovníka Augusta II, najdete zde vše. Na náměstí „Neumarkt“ poblíž zámku nesmíte zapomenout ani na znovu vystavěný barokní kostel „Frauenkirche„, který byl zničen při bombardování Drážďan na konci druhé světové války.

Asi 14 km od Drážďan stojí zámek Moritzburg, Čechům známý především díky natáčení nejoblíbenější Vorlíčkovy pohádky o Popelce. Vstoupit do historie a nechat se obklopit nádhernou atmosférou pohádkového světa nyní můžete i Vy – na zámku právě probíhá zimní výstava „Tři oříšky pro Popelku“.

Jak do Drážďan vyrazit?

Drážďany jsou pro české návštěvníky výhodné svou polohou, neboť leží pouze 150 kilometrů od Prahy. Vyrazit můžete vlastním automobilem, vlakem i autobusem. My jsme pro Vás vybrali výhodnou jízdenku od společnosti Student Agency. Žlutým autobusem vyrazíte z Pražské Florence a za dvě a půl hodiny již budete v Drážďanech. Levnou jízdenku z Prahy pořídíte od 390 Kč a zpět se dostanete za 320 Kč.

Pokud i Vy patříte mezi slevomily, vyražte do pohádkových Drážďan a užijte si nákupy!