Týden ve žhavém Španělsku – letecky za 1200 Kč

18.10.2013 9:52 - kategorie:

Máte rádi Španělsko, jeho rytmy, kulturu, jazyk a temperament? Chcete poznat nepoznané a dozvědět se, co jste nevěděli? Prožijte červnový týden v okouzlujícím městě Girona v Katalánsku. Přečtěte si náš tip a zjistěte, jak si zařídit zájezd do Španělska levně.

Girona a Costa Brava

Město Girona leží na území Katalánska, přibližně 80 km od Barcelony a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží na kopci nad řekou Onyar a je obehnána hradbami. Asi 40 kilometrů od města najdete pobřeží Costa Brava, které se může pochlubit čistými a hlavně ne příliš přecpanými plážemi a je oblíbeným turistickým cílem. Na pobřeží se nachází mnoho známých letovisek, jako např. Lloret de Mar, Playa d’Aro či Blanes. Pobřeží Costa Brava je 220 km dlouhé a je tvořeno písečnými plážemi, střídajícími se s příkrými útesy.

Girona je nazývána perlou Katalánska a procházky v historickém jádru města okouzlují návštěvníky z celého světa.  Historickou dominantou města je gotická katedrála, tyčící se na devadesáti schodech. V křivolakých uličkách položené Židovské město Vás uchvátí a v malých obchůdcích kolem hlavního náměstí si můžete od přátelských obyvatel přivézt nejeden suvenýr.

Na své cestě si můžete vybrat, zda zvolíte pobyt v historickém městečku anebo se vydáte dolů, na pobřeží Costa Brava. Pobřeží je od Girony vzdáleno pouze 40 minut vlakem, autem či veřejnou dopravou, takže u moře budete cobydup.

Prožijte týden ve Španělsku levně

Vydejte se do arény temperamentu a prožijte příjemný týden ve Španělsku. Našli jsme pro Vás výhodné letenky. Kdy a kam se letí? Let je naplánován na 7. 6. 2012 z Bratislavy na letiště Barcelona – Girona, které je vzdálené přibližně 12 km od města Girona .

I ubytování se zde v tuto dobu dá sehnat levně, některé hotely nabízí i příjemnou cenu 470 Kč za noc na jednu osobu. Costa Brava apartmány jsou většinou také výhodné, je možné je domluvit dokonce až na místě.

Zpáteční let je naplánován na 14. 6. 2012 opět do Bratislavy. Letadlo odlétá z Girony v 12:50. Neváhejte, zabalte plavky a dopřejte si neopakovatelnou atmosféru pobytu ve žhavém Španělsku.

Odlet Přílet
Bratislava 7.6.2012 20:20 Barcelona (Girona) 7.6.2012 22:40
Barcelona (Girona) 14.6.2012 12:50 Bratislava 14.6.2012 15:05