Tropické ostrovy uprostřed Evropy po celý rok? Ano, vítejte v Německém Tropical Islands.

18.10.2013 9:45 - kategorie:

Tropické letovisko umístěné 60 km jihovýchodně od Berlína Vám nabízí jak odpočinek, tak zábavu, a to přímo uvnitř donedávna nevyužívaného hangáru. Od 19. prosince 2004, kdy bylo otevřeno, láká turisty z celé Evropy. Díky svému objemu 5,5 milionů m³ může jeden z největších komplexů světa pojmout až neuvěřitelných 7000 návštěvníků denně.

Uvnitř na Vás čeká tropické prostředí s deštným pralesem, palmami, ptačím zpěvem, pláží, umělým sluncem, obrovským bazénem, také nesmí chybět spousta vodních atrakcí a mnoho dalšího. Teplota vzduchu kolísá okolo 26 °C, teplota vody mezi 28°C a 32°C a vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40% – 60%. Všemi atrakcemi, tropickým pralesemtropickou vesnicí vede 1 km dlouhá stezka. Komplex je rozdělen na dvě hlavní části, a to na Tropický svět a Tropické lázně se saunou. V první části najdete snad všechny známé vodní atrakce, ale také kus pravého moře. V Tropických lázních můžete navštívit šest různých wellness částí, solnou a minerální jeskyni, léčivé koupele, klasické i bylinkové sauny, parní koupele a další. Navštívit tento tropický ráj máte možnost 365 dní v roce, 24 hodin denně, což znamená, že zde klidně můžete oslavit příchod nového roku. Přehled cen najdete zde.

Milovníci exotické fauny a flóry si zde také přijdou na své. Je zde totiž přes 50 000 stromů, keřů a veškerých druhů rostlin, včetně palem a kapradin. Podél stezky můžete vidět papoušky, bažanty nebo třeba křepelky. Ve vodě jsou k vidění okouni, želvy, žraločí sumci a mnoho dalších. Přes den i večer můžete navštívit několik show, například kouzelnickou nebo taneční, vše je k vidění pohodlně z hlediště. V menším nákupním centru si můžete nakoupit sladkosti a upomínkové předměty, stejně jako knihy nebo noviny. Zároveň je zde i kosmetický salón. Restaurace a kavárny sídlí v autentických budovách, které pochází z Bali, Thajska, Samoa a Bornea.

Jednou z částí Tropical Islands je Tropino club pro děti se spoustou vodních atrakcí a více než 4000 m2 zábavy a her. Každý den od 10:30 do 21:00 hod je tento dětský ráj navíc zdarma otevřen. Tropino restaurace má otevřeno denně od 12:00 do 19:00 hod. Tobogánová věž vysoká 27 metrů má 3 druhy skluzavek. Ve vysokorychlostní můžete dosáhnout rychlosti až 70km/h. Otevřena je od 9:00 do 1:00 hod. Zaplatíte pouhé 3,50 € za den plný zábavné jízdy. Pokud byste se chtěli na celé Tropical Islands podívat ze vzduchu, můžete využít další atrakce. Máte možnost nasednout do balónu, který Vám umožní výhled na celý tropický ráj, cena za dospělého činí 12€, za děti do 14 let zaplatíte 7 €. Možnost letu je od 11:00 do 20:00. V celém lázeňském komplexu je mnoho fitness klubů. Minimální věk pro vstup je 16 let a otevřeno je denně od 9:00 do 1:00 hod. Vstup stojí 5€/den. Pro stálé návštěvníky platí zvýhodněná cena 39€/měsíc včetně saun a lázeňského komplexu. To platí i pro roční předplatné za 429€. Další atrakcí je tropický minigolf, za který zaplatíte 3,50€ za osobu.

Asi největší atrakcí je tropické moře s pláží. Přímo v srdci Německa si můžete užít relaxaci u moře, které má příjemných 28°C a je ideálním místem, kde můžete vypnout a prostě odpočívat. I v tomto případě se myslí na nejmenší, proto je na levé straně moře brouzdaliště. Voda v Bali laguně slouží se svými 32° především k relaxaci. Poté se voda osvítí, a tak vodopády a vodní víry vypadají opravdu úchvatně.

Jak se do tropického ráje dostat?

Možností je hned několik. Pokud se zaměříme na cestu z hlavního města Prahy do Tropical Islands, cesta autem by Vám bez větších komplikací měla zabrat asi 3 hodiny. Pokud pojmeme cestu autem jako rodinný výlet, tato možnost je při větším počtu osob nejlevnější variantou.
Další možností je vyhledat si příslušný zájezd do Tropical Islands. Doprava těchto zájezdů je většinou autobusová. Příjezd jeden den ráno, odjezd druhý den večer. Ceny jsou různé podle různorodosti nabídek cestovních kanceláří.

Vlakem se do Berlína můžete dostat od 725,-/osoba. Na stránkách Českých Drah si můžete díky různým slevám vybrat individuální slevu na jízdné. Pokud si zvolíte tento způsob cestování, budete muset ještě cestovat z Berlína do Brand (Niederlausitz), nejlépe také vlakem. Na těchto stránkách si můžete vyhledat spoj, který se Vám bude nejvíce hodit. Z Brand se pak do Tropical Islands dostanete zdarma autobusem.