Termální lázně Györ v Maďarsku – víkend s cestou a ubytováním za 1200,-

18.10.2013 9:37 - kategorie:

Ohřejte se v termálních lázních a dopřejte si výbornou maďarskou kuchyni!

Odpočiňte si od předvánočního a pracovního shonu a jeďte relaxovat do země gurmánských delikates a dobrého vína. Navštivte město Györ, které se rozkládá na západě Maďarska přibližně 60km od Bratislavy. Pestrobarevné město Györ (česky Ráb) se pyšní mnoha barokními památkami, jako je například Biskupský hrad a palác nebo Benediktínský kostel.

Pro svou cestu do Maďarska můžete využít pohodlné a moderní autobusy Student Agency. Autobus vyjíždí z Brna v 9:30 nebo 17:30 takřka každý den.  Jízdenka do Györu Vás vyjde na 300 Kč a zpáteční cesta je za 350 Kč.

Vyměňte alespoň na jeden víkend pobyt v šedivém a mrazivém počasí za luxus, pohodlí a odpočinek v termálních lázních historického města Györ. Termální část koupaliště čerpá pramen z hloubky 2000 metrů pod zemí.  Zdejší voda byla již ve středověku označována za léčebnou, na zemský povrch vyvěrá o teplotě 67° C. V roce 1978 byly její léčebné účinky potvrzeny oficiálně. Příznivě ovlivňuje především  pohybové ústrojí, revmatizmus, klouby a páteř a je využívána i pro rehabilitaci po úrazu.

Ubytovat se můžete například ve zbrusu novém hotelu Ibis Györ, který zaujímá strategické místo v centru města.  Hotel nabízí ubytování ve dvojlůžkových pokojích s manželskou postelí nebo s postelemi, které jsou oddělené. V hotelu se nachází  recepce otevřená 24 hodin denně, bar, nekuřácké pokoje a klimatizace. Můžete využít nabídky hotelové restaurace a dopřát si výbornou snídani formou bufetu. V celém hotelu je možnost připojení k WIFI. Pokoj pro dvě osoby si můžete objednat za cenu 600 Kč, což vychází na příznivých 350 Kč za osobu.

Navštivte termální lázně, které nabízí jednak zážitkové koupaliště (5 bazénů, 2 tobogány, chrliče vody, jeskyně, vodopády, masážní gejzíry) a samozřejmě tři termální bazény. Samostatným zážitkem je návštěva romantického bazénu, kde můžete relaxovat za přítmí i během bílého dne. Dále v lázních najdete také finské sauny, parní sauny, infrasaunu nebo aromatherapy saunu. Navštívit můžete i solnou jeskyni nebo hydromasáž Jakuzzi.

Otevírací doba termálních lázní je o víkendu stále od 9:00 do 21:00. Celodenní vstupné vychází přibližně na 200 Kč podle stávajícího kurzu. Děti do tří let mají vstup zdarma, můžete ale také využít akci rodinného vstupného (2 dospělí + 1 dítě za 492 Kč na celý den) nebo zlevněný vstup po 18 hodině, za který zaplatíte pouhých 132 Kč.

Celý víkend v tomto nádherném prostředí vychází na neuvěřitelných 1200 Kč. V ceně je započítána doprava tam i zpět, ubytování v krásném hotelu a celý den v termálních lázních. Neváhejte a objednejte si tento jedinečný víkend v maďarském Györu.