Kam za teplem? Do Tropical Islands

25.10.2013 11:46 - kategorie:

S pomalu přicházející zimou prakticky mizí z celé Evropy i severu Afriky místa, kam je možné vyrazit za sluníčkem a koupáním. Proto nezbývá nic jiného než vyrazit do některého z krytých aquaparků.
Máme pro Vás typ na cestu do Tropical Islands, což je největší krytý bazén na světe s tropickou tématikou. Vznikl z bývalého hangáru a v současné době pojme až 7 000 návštěvníků.
Pro Čechy je dobře dosažitelný, protože leží asi 60 km jižně od Berlína. Nejsnáze se do tropického světa dopravíte autem.

Tropical Islands autem

Za hodinu a půl se dopravíte z českých hranic celou cestu po dálnici až k tropickým ostrovům. Celou cestu sledujete směr Berlín. Dálnici opustíte na exitu č. 6, který Vás dovede přímo k hangáru s vodními atrakcemi.

Tropical Islands vlakem a autobusem

Ačkoliv je zde možnost cestovat autobusem Student Agency nebo vlakem do Berlína a následně využít spojení z Berlína do Brandu, odkud Vás doveze bezplatný minibus až k bráně Tropical Islands, nevyplatí se to časově ani finančně. Zatímco autem trvá cesta z Prahy 3 hodiny, hromadnou dopravou počítejte minimálně s dvojnásobným časem. Navíc cena pro 4 osoby při cestě autem je asi 300 Kč/osobu při obsazení 4 osobami. Vlakem nebo autobusem se pod cenu 1 000 Kč/osobu určitě nedostanete.

Vstupné do Tropical Islands je 34,50 € pro dospělé, 29,50 € pro studenty a důchodce. Pokud se Vám na pláži zalíbí, máte možnost zde přenocovat. K ceně vstupného se Vám tak přičte 19,50 €.