Sziget festival 2014

15.5.2014 13:46 - kategorie:

Jen málo opravdu velkých a opravdu dobrých festivalů se koná v přijatelní dojezdové vzdálenosti od českých hranic. Maďarský Sziget festival, který se koná v srpnu v Budapešti je jedním z nich.
Průřez hudební scénou přes Prodigy, Lilly Alen, Calvin Harris, Blink 182, Skrillex, Imagine Dragons, Stromae nebo Fedde le Grand se představí již po 22. v centru Budapešti od 11. do 18. srpna 2014 na ostrově Obudai.
Že se nejedná o žádný malý koncert napovídá i předpokládaná týdenní kapacita areálu, která je stanovena na 400 000 návštěvníků.


Doprava do Budapešti

Autem se do Budapešti dopravíte po dálnici z Prahy až přímo do hlavní maďarské metropole. Z dálnice D1 sjedete u Brna na dálnici D2, která pokračuje přes Slovensko až na hranici s Maďarskem, kde se napojíte na dálnici M1 přímo do Budapešti. 10denní slovenská dálniční známka stojí 10€, týdenní (která ale platí 9 dní) maďarská vyjde asi na 3 000 HUF.
Vlakem se z Prahy dopravíte přímo na budapešťské nádraží Keleti. Vlaky jezdí denně každé dvě hodiny a cesta z Prahy trvá asi 7 hodin, z Brna jsou to hodiny 4. Zpáteční jízdenku z Prahy seženete v akci ČD 1 042 Kč, z Brna 768 Kč.
Autobusem se můžete vydat jak z Prahy i Brna se společnostmi Student Agency, Eurolines nebo Orangeways. Český Student Agency urazí cestu do Budapešti za srovnatelný čas jako vlak, jezdí 3x denně a zpáteční jízdenka z Prahy stojí 950 Kč, z Brna 650 Kč.

Sziget 2014 line up / program

Běhěm 5 „oficiálních“ festivalových dnů jsou pro návštěvníky festivalu připraveny celkem 4 stage: World Village Stage, Colloseum, Blue and Irish Stage, Tribute Stage.
Konkrétní line up není prozatím znám, proto se zatím můžete probrat aktuálně zveřejněnými jmény interpretů, které naleznete na oficiální stránce Sziget festivalu.

Vstupenky na Sziget 2014

Nákup vstupenek proveďte přes internet. Jednodenní vstupenka vyjde na 50€, na celý pětidenní program si potom připravte 179€. Vstupenky rezervujte na stránkách festivalu.