Po stopách TV Prima až k Hotelu Paradise – exotický výlet do Dominikánské republiky

17.10.2013 14:11 - kategorie:

Určitě jste zaregistrovali, že se v poslední době v televizi objevují stále častěji upoutávky na novou reality show s názvem Hotel Paradise. Již před začátkem soutěže bylo předesláno, že pravý ráj na zemi se nachází v Dominikánské republice. Vydejte se do ráje i Vy s cestuj levně!

Dominikánská republika – ráj na zemi

Dominikánská republika se rozkládá na ostrově Hispaniola a plným právem je nejčastěji označována jako „perla Karibiku“. Republika s osmi miliony obyvateli je po celé své délce lemována přibližně 400 kilometry nádherných písčitě bílých plážích. Ať sem zavítáte kdykoli, čeká Vás v exotickém ráji bohaté vyžití ať už při aktivním, tak při pasivním odpočinku. Každý měsíc v roce si zde můžete užít plavání, potápění, vodní lyžování, kiteboarding , objevovat krásy fauny a flóry či ochutnávat delikatesy z ostrova.

Honosná reality show Hotel Paradise probíhá v lokalitě La Romana na jihovýchodě Dominikánské republiky. Oblíbené letovisko ostrova láká svými širokými plážemi, malebnou přírodou a pohádkovým množstvím exotické zábavy.

Zajímavosti

  • Z Dominikánské republiky pochází oblíbená hra domino
  • Prvním Evropanem, který „objevil“ Dominikánskou republiku, byl Kryštof Kolumbus – své ženě poté napsal, že objevil nejkrásnější zemi, kterou může kdy člověk spatřit
  • Lidé z Dominikánské republiky se řadí mezi nejpřátelštější obyvatele celého Karibiku
  • Tradičním nápojem a oblíbeným suvenýrem je typický alkoholický nápoj- rum
  • V Dominikánské republice mají původ šperky z jantaru a larimaru

Jak se dostat do Dominikánské republiky?

Protože je od České republiky tento barevný ráj vzdálen tisíce kilometrů, je možná pouze letecká doprava. Našli jsme pro Vás tip na letenky se zajímavou cenou. Nejvýhodnější termín pro dovolenou v „perle Karibiku“ v nejbližších dnech, je období od 11. 4. 2012 do 20. 4. 2012. Při cestě letecky je nutný přestup ve městě New York.

Místo odletu si můžete vybrat dle vlastních preferencí. Našli jsme pro Vás výhodné letenky z Prahy a taktéž z německého Frankfurtu, obě od společnosti Delta Air Lines.  Letenka z Prahy vychází podle aktuálního kurzu eura na 16600 Kč a letenka z Frankfurtu na příjemných 14 500 Kč.