Slovensko: Sluneční jezera Senec

16.6.2014 8:42 - kategorie:

Sluneční jezera (Slnečné jazerá) v Senci jsou jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších letních středisek cestovního ruchu na Slovensku a je to ideální místo pro trávení dovolené. Areál Slunečních jezer ohraničuje město Senec z východu.

Začátek letní turistické sezóny otevírá v Senci kulturní událost Senecké léto, kterého se účastní téměř 20 tisíc lidí z celého Slovenska. Na vodní ploše Slunečních jezer se turisté mohou plavit na loďkách, vodních kolech, kolem pláží hrát plážový volejbal, tenis, fotbal, vodní fotbal a mnoho dalších atrakcí.

Ubytování Senec

Na výběr máte hned několik typů ubytování – kempy, penziony a hotely různých kategorií.

Autokemp Slunečná jezera Senec

Kemp je rozdělen na dvě části – severní a jižní. Otevírací doba kempu je od května (v tomto měsíci dle počasí) až do září.

KEMP – Sever
Na severu Slunečních jezer je nabízeno ubytování v prostorném stanovém kempu s kapacitou 900 stanových míst. Stanový kemp je vybaven nově zrekonstruovanými sociálními zařízeními (sprchy, WC) s tekoucí teplou a studenou vodou. V případě zájmu je možné se napojit na elektrickou energii. Od vody je kemp vzdálen přibližně 150 metrů.

KEMP – Jih
Karavanových kemp *** – celková kapacita kempu je 200 míst, karavany je možné napojit si na elektrickou energii. Rekreantům je k dispozici kuchyňka a sociální zařízení s tekoucí teplou a studenou vodou (sprchy, WC, umyvadla). Od vody je vzdálen 20 – 200 metrů.

Hotely

Pro náročnější turisty jsou na Senci připraveny hotely různých kvalit. Mezi nejznámější patří hotel Sun a hotel Relax.

Hotel Sun Senec
Jedná se o tříhvězdičkový hotel, který nabízí atraktivní ubytování na Sluneční jezerech. Některé pokoje jsou vybaveny také klimatizací.

Cena za dvoulůžkový pokoj je 92 EUR.

Hotel Relax Senec
Jedná se také o tříhvězdičkový hotel, který se nachází přímo na břehu Slunečních jezer. Hotel disponuje 13 dvoulůžkovými pokoji, 20 dvoulůžkovými pokoji s přistýlkou, 1 apartmánem, 2 pokoji LUX a 10 apartmány Duha.

Cena za dvoulůžkový pokoj je 85 EUR.

Aquathermal – Aquapark Senec

Aquapark je rekreačně-relaxační vodní svět s celoročním provozem. Nachází se v těsné blízkosti Slunečních jezer na severu části. Svým zaměřením a situováním poskytuje vynikající odpočinek a relax v příjemném prostředí vyhledávaného letního střediska. Díky termálním pramenům se teplota vody pohybuje po celý rok mezi 28-38 stupni celsia.

Atrakce

  • bazény s nejrůznějšími atrakcemi jako jsou masážní lavice, protiproudy či vzduchové gejzíry
  • dětský bazén se skluzavkami a vodními chrliči
  • klidový bazén s perličkovou koupelí
  • tobogány a skluzavky nejrůznějších barev a tvarů
  • saunový svět
  • masáže

 

Ceník

Dospělí Dítě (od 3 – do 14 let)
3-hodinový vstup – pracovní dny (od 1. června do 31. srpna) 13 € 8 €
3-hodinový vstup – víkendy a svátky (od 1. června do 31. srpna) 15 € 10 €
Doplatek každých 30 minut při překročení doby 1,50 € 1,50 €
Celodenní vstup – pracovní dny (od 1. června do 31. srpna) 18 € 8 €
Celodenní vstup – víkendy a svátky (od 1. června do 31. srpna) 22 € 10 €
Každý vstup do wellness 5 € nepovolený vstup