Po skvostech Paříže – 5 dní za pouhé 3000 KČ

17.10.2013 13:53 - kategorie:

Vydejte se do nejromantičtějšího města Francie a poznejte veškeré krásy Paříže během pěti dní za nepřekonatelnou cenu. Nechte se inspirovat a cestujte časem od nejmodernějších mrakodrapů ve čtvrti La Défense, které vévodí „Velké Okno“ Grand Arche až do Louvru, největšího muzejního komplexu budov na světě, plného nejhodnotnějších historických skvostů.

Vynechat Louvre totiž znamená totéž, jako v Paříži nikdy nebýt. Vstupenky zakoupíte pod velkou skleněnou pyramidou v obrovském podzemním sále. Celodenní vstupenka do Louvru Vás vyjde na 10 €, samozřejmě platí různé typy studentských a jiných slev, např. studentská sleva pro žáky uměleckých škol platí po předložení studentského průkazu. Současné slevy si můžete ověřit na oficiálních stránkách muzea.

Největší dominantou Paříže je bez pochyb Eiffelova věž. Málo kdo ovšem ví, že podle původních záměrů měla „Železné dáma“ stát na svém místě pouhých 20 let. Současnou Paříž si ovšem bez Eiffelovy věže již nikdo nedovede ani představit. Cena za návštěvu obou dvou pater a samotné špice, do které nevede jiná cesta než výtahem, se pohybuje od 9,3 do 13,4 €. Podrobné informace získáte zde. Dostanete se k ní snadno, autobusy č. 42, 69, 72, 82 a 87 nebo metrem č. 6, 8 nebo 9. Metro je tvořeno 14 linkami označenými velkým M a číslem linky. Zajímavé je, že pařížské linky jezdí na rozdíl od nám známých kolejnic na obrovských pneumatikách, což je velmi pohodlné a tiché.

Myslíte si, že socha svobody je jen jedna? I Paříž má svou sochu svobody, a to na jednom z ostrůvků řeky Seiny nedaleko Eiffelovy věže. Jedná se o zmenšenou kopii pravé sochy svobody, jež byla Francií věnována USA jako dar ke svátku dne nezávislosti. Budete-li ji chtít vidět, zakupte si výlet lodí po Seině. Z lodi můžete vidět kromě „sochy svobody“ katedrálu Notre Dame, neboli Chrám Matky Boží.

Neměli byste vynechat nejznámější bulvár Paříže Avenue de Champs-Elysées. Jeho délka je 2 km, dominuje mu Vítězný oblouk, který je součástí osy probíhající od Louvru přes Tuilerijské zahrady, Palace de la Concorde a Vítězný oblouk až k Grande Arche. Zejména horní část bulváru je lemována kavárnami, luxusními obchody a nejdražšími domy celé Evropy.

Krásným výhledem na Paříž Vás ohromí okolí baziliky Sacré Coeur na vrcholu Montmartru. Koho by nelákalo nahlédnout do kabaretu Moulin Rouge? Tento dříve „vykřičený“ bulvár se táhne pod Mortmartrem a je plný nočních podniků, barů, kabaretů a sexshopů. V noci je provokativně osvětlen ve všech možných křiklavých barvách.

Jednu z nejkrásnějších vzpomínek si ale jistě přivezete z Versaillských zahrad. Za vstupné 7 € můžete spatřit okouzlující zámek, který byl v době vrcholu absolutistické monarchie symbolem královské moci. Nechal ho vybudovat francouzský král Ludvík XIV. Jeho exteriér v podobě překrásně upravených zahrad a okouzlujících fontán učaroval nejednomu filmovému režisérovi. Poznat můžete místa z filmu Muž se železnou maskou či Tři mušketýři.

Cenově dostupné ubytování se dá sehnat poblíž letiště Charles De Gaulle, kam byste byli letecky dopraveni, třeba v hotelu Lemon – Longperrier, ve kterém Vás vyjde noc na krásných 16 €. Jedna osoba by pak platila za 4 noci pouhých 64 €. V ceně je zahrnut poplatek na městskou daň a DPH.

Na samotnou cestu vyberte nízkonákladovou společnost EasyJet. V případě, že se rozhodnete letěž od 15. října, letenka do Paříže Vás vyjde na 24 €. Za zpáteční letenku 19.října zaplatíte 32 €.

         

Celková suma: 120 € za dopravu a ubytování… Zaplatíte tedy podle stávajícího kurzu 2931,-/os na celých pět dní a 4 noci. Pokud se rozhodnete navštívit nejkrásnější památky Paříže, připravte si kapesné v podobě několika desítek Eur a můžete vyrazit. Město milenců čeká.