Silvestr

Silvestr v Praze

11.12.2013 11:38 - kategorie:

Chystáte se vyrazit na silvestrovský večer do naší metropole? Máme pro Vás pár tipů.
Prožít silvestrovský večer můžete v zásadě 3 druhy. Buď si můžete vybrat některou ze silvestrovských párty na lodi, v baru nebo restauraci nebo ho prožít v ulicích města.

Doprava do Prahy

Při cestě do Prahy pamatujte na to, že v poslední den v roce se k večeru omezuje doprava. Nejpohodlněji se do Prahy dopravíte vlaky, které jedou téměř jako ve všední den ze všech směrů.

Silvestr na náměstích

Tradičním centrem silvestrovského dění v Praze je Staroměstské a Václavské náměstí. Na obou místech najdete spoustu stánků s občerstvením. Z bezpečnostních důvodů ale počítejte s naléváním alkoholických nápojů pouze do kelímků a zákazu vstupu s pyrotechnikou.
Praha již několikátým rokem nepořádá silvestrovský ohňostroj, ale Novoroční ohňostroj. Úderem půlnoci tedy rozzáří Prahu pouze menší nekoordinované ohňostroje.

Silvestr v podnicích

Nabídka podniků na silvestrovský večer je nepřeberná. Můžete se vydat do známých klubů jako jsou Karlovy Lázně, Mecca nebo Duplex. Počítejte však s poměrně vysokým vstupným.
Pokud chcete vyzkoušet něco zajímavějšího, vyrazte například na žižkovskou věž. Za vstupné 950 Kč Vás čeká welcome drink zdarma, nealko po celý večer, půlnoční přípitek. Budete mít navíc jedinečný výhled na všechny ohňostroje po celém městě.
Můžete se také vydat oslavit Silvestra na lodi.

Ubytování v Praze

Hotely v Praze jsou již teď přeplněné. Nejlevnější ubytování seženete od 4 000 Kč/ 2 lůžkový pokoj. Zkuste hledat akce na portálech jako je hotels.com nebo booking.com

Doprava z Prahy

Z Prahy odjíždějí první vlaky na všechny směry až mezi 4 a 6 hodinou. Noční vlaky v první den roku 2014 nejedou.