Se Student Agency do Alp

22.10.2013 16:19 - kategorie:

Poslední dobou nám počasí ukazuje jeden extrém za druhým, proto je poměrně riskantní plánovat sportovní dovolenou jako je lyžování dopředu, kdy nevíme, jaké budou sněhové podmínky. Nejen z tohoto důvodu míří stále více sportovců do rakouských a italských alp především na týdenní pobyty v těchto velehorách.
Většina cestuje autem po vlastní ose, pro ty co se nechtějí stresovat za volantem nabízí nově Student Agency linky do rakouských a italských alpských středisek.

Na cestu se žlutými autobusy se můžete vydat z Prahy nebo Plzně (z dalších měst je samozřejmě možné cestovat s přestupem) . Autobusy odjíždí do středisek každý týden v noci z pátku na sobotu a vracejí se v noci ze soboty na neděli. Linka je v provozu od začátku prosince 2013 až do půlky března 2014.

Ceny jízdenek Student Agency

Základní jednosměrná jízdenka do rakouských Alp stojí 800 Kč, zpáteční potom 1 500 Kč. Děti do 14 let zaplatí o 10% méně. Na linkách do Itálie je cena jednosměrné jízdenky 1 500 Kč, zpáteční 2 500 Kč. Slevy pro děti jsou nastaveny stejně. V ceně jízdenky je rovněž přeprava jednoho zavazadla, lyží a lyžařských bot.

Jaká střediska jsou v nabídce?

Pokud se hodláte vydat do rakouských alp, můžete zvolit střediska jako Maishofen, Saalbach, Zell am See nebo Kaprun. Z italských středisek jsou ve výběru například Arabba, Folgarida, Pinzolo nebo Passo Tonale.

Jízdenky můžete zakoupit v některé z poboček Studenta Agency nebo přímo na webu společnosti.

Letadlem do Alp?

Nechce se Vám trmácet autobusem? Alternativou pro návštěvu italských Alp jsou letenky z Prahy do Milána-Bergama s Wizzair. Jak se můžete přesvědčit v tomto článku, ceny zpátečních letenek klesají až na hranici 500 Kč. K ceně zpáteční letenky si přičtěte cenu za přepravu zavazadla – velké kabinové za 540 Kč, odbavené zavazadlo za 810 Kč, lyže (platí se z vak, tedy možno více lyží najednou) 2 160 Kč. Z letiště v Bergamu jezdí v sezóně několikrát denně autobus směr Alpy. Ve chvíli kdy bude zveřejněn jízdní řád, pro Vás připravíme průvodce.