Říjnový výlet za Funesem do Saint-Tropez za trojku

18.10.2013 9:26 - kategorie:

Město se nachází něco málo přes 100 km na východ od největšího přístavního města Francie, Marseille. Saint-Tropez se nachází na francouzké riviéře a v létě se tu odehrává doslova letní festival turistického ruchu.Z Nice se vlakem či autobusem dostanete do městečka St. Raphael, které poskytuje speciální linky přímo do Saint Tropez. Celá cesta z Nice trvá přibližně 1,5h.

Letenky od společností EasyJet a Ryanair Vás přijdou na 2919,- viz. níže v galerii.

Když se řekne Saint Tropez, každému se jistě vybaví nezapomenutelná série filmů z místní četnické stanice.
Malebné městečko na jihu Francie je od 50. let 20. století jednou z nejvyhledávanějších francouzských destinací. V azurových přístavech města kotví jachty mnoha celebrit, což přitahuje, stejně jako původní četnická stanice, velké množství zvědavých turistů. Na malebném nábřeží se táhne řada všelijakých kavárniček a menších klubů. Mezi nimi se dá najít informační centrum, kde si můžete zakoupit plán města a zjistit veškeré informace, které Vás napadnou.

Na kopci za městem vévodí svému okolí pevnost Citadela (vstupné do pevnosti se pohybuje kolem 2,5 Eur za osobu.), ze které je krásný výhled na celé Saint Tropez a mořský záliv. Do Citadely se dostanete jednoduše napříč městem okouzlujícími úzkými uličkami. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je bezesporu již zmíněná četnická stanice. Budova je zanechána téměř v původním stavu, možná právě z toho důvodu působí zchátralým, opuštěným dojmem, ovšem pořídit fotografii před stanicí je turistická povinnost. Budově navíc stále vévodí široký nápis Gendarmerie Nationele, který působí na milovníky zde natočených filmů euforicky a vzbuzuje vzpomínky, leč četníky už tu bohužel nepotkáte.

Zamanete-li si, že půjdete na nudy pláž, bude pro Vás Saint Tropez mírným zklamáním, neboť většina nudistických pláží jsou nedostupné (většina z nich je soukromých). Město Vás zřejmě neuhrane památkami, protože víceméně žádné (až na pevnost) nemá, ale samotná atmosféra města Vás dozajista uchvátí. Při procházení úzkých uliček ztratíte pojem o čase a všudypřítomné kavárny, kluby a malé obchůdky Vás budou lákat k útratě. Stejně tak přístav s překrásnými jachtami Vás jisto jistě nadchne a alespoň na chvíli se zasníte.