Prkno, párty, sníh, hudba – to vše na Air & Style v Innsbrucku

18.10.2013 9:11 - kategorie:

Máte rádi snowboard, zimu a sníh? Pokud ano, můžete se vydat na již druhý ročník povedené akce Air & Style v Innsbrucku. Představí se Vám zde nejlepší snowboardisté světa a s ohromující kulisou zasněžených hor za zády si užijete jízdu na monstrózní rampě nebo koncert „indie“ rockové kapely The Heavy.

Air&Style – Snow Festival

Po úspěšném debutu z loňského roku se na letošní únor chystá již druhý ročník akce zvané Air & Style uspořádané pro všechny milovníky adrenalinu, snowboardu, sněhu a hudby. Během prodlouženého víkendu od 3. 2. 2012 do 5. 2. 2012 si mohou návštěvníci prohlédnout nové produkty z kategorie zimních sportů a životního stylu, zajezdit si na prkně, podívat se na závody světových jedniček nebo si poslechnout dobrou hudbu.

Zábava se chystá pro návštěvníky každého věku. Proběhne škola snowboardu pro děti i dospělé a na různých stanovištích Vás pobaví Mezinárodní asociace Tyrolů nebo tým horolezců. Zkusit můžete i obrovskou rampu zvanou quaterpipe. Jedná se o překážku stojící proti svahu. Má vyšší stěnu než ostatní překážky a tak umožňuje i vyšší skoky.

Centrum Innsbrucku se během těchto dnů změní v obrovskou sportovní arénu, kde si každý bude moci vyzkoušet olympijské sporty. Zájemci si mohou vyzkoušet simulátor bobové dráhy nebo skoky na sněhových rampách postavených speciálně pro tento účel. Na náměstí bude fungovat speciální kluziště pro zkoušku dovedností v curlingu, krasobruslení nebo hokeji.

Svoje sportovní dovednosti můžete poté zúročit sbíráním razítek za účast v soutěžích. Pokud získáte čtyři razítka, můžete se zúčastnit soutěže o účast na Olympijských hrách v Londýně, probíhající v červenci a srpnu tohoto roku.

Co může být lepšího, než se po náročném dni pobavit na koncertě skupiny The Heavy, kam je vstup zdarma? Skupina hraje „indie“ rock a její skladby můžete znát například ze seriálu Californication nebo filmu Sin City. Tradicí je, že jakmile skončí festival, proběhne pravá sněhová afterparty. Loni byla ve stylu rocku, letos se jako hlavní skupina představí DIE ATZEN se svým hudebním překvapením.

Innsbruck

Innsbruck, hlavní město rakouského Tyrolska je oblíbenou destinací pro milovníky zimních sportů. Říká se, že Innsbruck nabídne návštěvníkům vše, na co si jen vzpomenou. Letos v lednu se město dokonce stalo pořadatelem olympijských her pro mladé sportovce.

Díky poloze města je samozřejmě k dispozici spousta lyžařských a snowboardových středisek. Jmenovat můžeme areály Axamer Lizum a Mutters nebo středisko Nordpark, které je nejvýznamnější pro milovníky snowboardu. V Nordparku najdete Skyline snowboard funpark, kde si můžete zajezdit přes různé překážky nebo i na sáňkařské dráze.

Po celodenním pobytu na sněhu si můžete dopřát relax v typické tyrolské hospůdce, zajít si za kulturou do centra města, vydat se do nejvýše položené zoo v Evropě – Alpenzoo nebo se jít pokochat třpytivými krásami pokladů od Swarovského.

Zajímavosti aneb co možná nevíte

  • Kousek od Innsbrucku najdete Křišťálový svět Swarovského – čeká Vás zde bludiště, procházka alpskou zahradou a nádherná umělecká díla.
  • Skokanský můstek Bergisel je umístěn na stejnojmenné historické hoře a první zde postavený můstek z roku 1925 získal tu čest, že se na něm zapalovala olympijská pochodeň v letech 1964 a 1976.
  • V Innsbrucku najdete i jednu z nejdůležitějších tyrolských památek – zámek Ambras.
  • Alpenzoo Innsbruck je domovem zvířat, které žijí v Alpách. Žádná jiná zoo Vám takto kompletní sbírku alpských živočichů nenabídne.
  • Snowboarding se poprvé objevuje jako sport již v roce 1914 v USA.
  • Název prvního snowboardu byl Snurfer. Byl vyroben ze dvou spojených lyží.
  • Do Československa snowboard pronikl v roce 1981 díky Luďku Vášovi.

Jak nejlevněji do Innsbrucku?

Od Prahy je Innsbruck vzdálen přibližně 550 kilometrů. Vydat se na Air & Style můžete samozřejmě vlastním autem nebo třeba vlakem. Co se týká druhé možnosti, našli jsme pro Vás levnou variantu cesty, kterou nabízí České dráhy. Jízdenka SporoTicket, kterou společnost ČD nabízí, vychází přibližně na 763 Kč za jednu cestu. Jízdenku SporoTicket je potřeba si zakoupit alespoň den dopředu. Čím více s předstihem ji zakoupíte, tím levnější bude.

Světový snowjam v rakouském Innsbrucku je už za dveřmi, takže nachystejte prkno, sbalte dobrou náladu a vyražte s námi!