Přivoňte si k jaru! Víkend v květinovém Eindhovenu za 550 Kč

17.10.2013 15:03 - kategorie:

Jaro už je za dveřmi, vzduch voní svěžestí a květiny se pomalu probouzí. Víte, kde si vůni a krásu květin užijete nejvíce? V Holandsku! Dnes Vám přinášíme tip, jak si udělat výlet do holandského Eindhovenu za květinových 550 Kč!

Eindhoven

Město Eindhoven najdete na jihu Nizozemí v provincii Severní Brabantsko. Město je oblíbenou destinací mimo jiné i kvůli blízkosti města Amsterdam.

Pokud se ocitnete v Holandsku, určitě si nenechte ujít květinový park Keukenhof, který je asi 30km vzdálen od Amsterdamu a přibližně dvě hodiny cesty vlakem nebo autobusem z Eindhovenu.  Miliony rostlin v této květinové zahradě jsou nádherně seskládané do mnoha uměleckých obrazců.

Pokud zatoužíte koupit si květiny pro vlastní potěšení, můžete se vydat na největší květinovou burzu v Aalsemeeru. Květinový trh zde probíhá každý den.

Nizozemí má oceánské podnebí, na jaře je však počasí krásné a teploty se pohybují kolem 20stupňů.

Eindhoven se stal městem již ve 13st., pak ale podlehl požáru a tak se většího rozkvětu dočkal až později. Turisty vyhledávanými zajímavostmi města najdete především první továrnu na žárovky Phillips či nejrůznější muzea.  Za vidění stoprocentně stojí Keukenhof, Van Abbemuseum nebo Inkijkmuseum.

Zajímavosti:

  • Více než čtvrtina obyvatel Eindhovenu jsou cizinci především z Turecka a Maroka
  • Tulipány původně pochází z Persie
  • Ve městech Alkmaaru, Edamu či Goudě se vyrábí nejznámější sýry a zároveň se konají pravidelné sýrové trhy
  • Park Keukenhof je největší květinový park v Evropě
  • V Holandsku se vypěstuje 43% tulipánů z celého světa

Jak nejlevněji do květinové země?

Chcete si užít voňavý víkend v Holandsku? Našli jsme pro Vás letenky do Eindhovenu za perfektní cenu. Výlet je naplánován na konec května, konkrétně od 25. 5. 2012 do 28. 5. 2012. Letět můžete pravidelným spojem společnosti WIZZ Air. Obě letenky pořídíte za 550 Kč.

Vydejte se v květnu za květinami s Cestuj levně!