Poznejte trochu více Amsterdam

17.10.2013 15:01 - kategorie:

Nezaměnitelná krása jednoho z nejnavštěvovanějších Evropských měst láká každoročně tisíce turistů. Amsterdam je znám svou specifickou architekturou, malebnými vodními kanály se stovkami mostů, ale také svou tolerancí a pohostinností. Amsterdam je hlavně známý díky svým coffee shopům a ulicím s červenými lucernami, ale mezi další atrakce patří i velice časté kulturní akce, historické památky a věhlasné galerie a výstavy. Vydejte se na pár dní do tohoto překrásného holandského města a poznejte místní kulturu.

Amsterdam je kosmopolitním multikulturním městem, setkáte se tady s lidmi z celého světa, kteří sem imigrovali po odtrhnutí holandských kolonií. Kromě klasických památek, jako je Dam, Begijnof nebo Královský palác, je Amsterdam Evropskou raritou v tom, že jsou zde legalizovány lehké drogy a prostituce. Velké množství turistů také láká Vincent van Gogh museum, kde jsou ukryta díla tohoto proslulého umělce. V Amsterdamu si ale nenajdou zalíbení pouze milovníci umění nebo nočního života, dnes už sem může vyrazit i rodina s dětmi. Je zde nově zbudovaná Burgers ZOO, která je specifická tím, že je bez klecí a plotů a návštěvníci jsou od zvířat odděleni pouze hlubokými příkopy. Snaží se o nejrealističtější zachycení přírody a rozléhá se na 15 hektarech přímo v Amsterdamu. Vstupenka zde pro dospělého stojí 17 Euro. Dále byste neměli zapomenout navštívit samotný symbol Nizozemí, celosvětově známý Bloemenmarkt. Je to obrovský trh s květinami, který je zde po celý rok ve všech ročních obdobích. Najdete zde nepřeberné množství rostlin a okrasných květin, zejména Holandské tulipány. Zajímavé jsou také Amsterdamské brusírny diamantů, Vy můžete navštívit jednu z nejznámějších Gassan diamonds. Toto i mnoho dalšího na Vás může čekat třeba už v říjnu, kdy letenky vyjdou velmi levně.

Jak se dostat levně do Amsterdamu?

Vybrali jsme nízkonákladovou společnost EasyJet, která provozuje lety mezi Prahou a Amsterdamem velmi lacině, v datech od 5. do 8. října vychází zpáteční letenka na 1418 Kč. Ubytování si můžete rezervovat na  www.hostelworld.com/– lze sehnat až za 13 Euro.